Sobota 18. ledna 2020svátek má Vladislav 3 °C déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Auto

Škoda začala vyrábět Karoq v Rusku. Příští rok pak i v Bratislavě

Při přejezdu velkých příčných nerovností ve vyšších rychlostech je přeci jen... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Při přejezdu velkých příčných nerovností ve vyšších rychlostech je přeci jen... | foto: Škoda Auto

PRAHA Škoda Auto zahájila výrobu svého SUV modelu Karoq v ruském Nižním Novgorodu. Od podzimu 2020 jej bude vyrábět i závod Volkswagenu v Bratislavě. Škoda to ve čtvrtek oznámila v tiskové zprávě.

Ruský závod je po továrnách v Kvasinách, Mladé Boleslavi a a čínském Ning-po dalším výrobním místem Karoqu. V Bratislavě už Škoda vyrábí svůj nejmenší model Citigo iV, který má jako první Škoda plně elektrický pohon.

Model je na trhu od října 2017. „Poptávka výrazně převyšuje nabídku. Díky výrobní spolupráci v rámci závodů koncernu Volkswagen a spolupráci s naším výrobním partnerem GAZ v Rusku teď můžeme vyrábět model ve vyšších počtech a ještě lépe uspokojovat vysokou poptávku po tomto modelu,“ uvedl člen představenstva zodpovědný za výrobu a logistiku Michael Oeljeklaus.

Jako třetí modelová řada Škody doplňuje Karoq v ruském závodě vyráběné modelové řady Octavia a Kodiaq. Automobilka je bude skládat z dovážených dílů. Ve slovenské metropoli se od podzimu příštího roku budou montovat vozy rovněž z dovážených dílů, ale v menším stavu rozloženosti. Karoserie modelu se budou nadále vyrábět a lakovat v závodě v Kvasinách.

Už zhruba dva roky po zahájení výroby dosáhl Karoq v polovině září hranice čtvrt milionu vyrobených kusů. V uplynulém roce dodala česká automobilka svým zákazníkům na celém světě 115 700 vozů a v roce 2019 to za prvních jedenáct měsíců bylo 137 700 vozů. Karoq je v současnosti jedním z nejžádanějších modelů značky.

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Ztracená důvěra ženy může znamenat konec vztahu. Záleží, jak se k dané věci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....

TIP: Jak předejít úrazům u dětí? Naučte je nebezpečí předcházet
TIP: Jak předejít úrazům u dětí? Naučte je nebezpečí předcházet

Ročně je v České republice ošetřeno okolo 350 tisíc úrazů u dětí do 14 let. Mnohé z nich si do života odnášejí trvalé následky. Naučte své děti, jak nebezpečí předcházet.