Pondělí 27. ledna 2020svátek má Ingrid 3 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Auto

Společnost Lime začala nabízet i auta. Překvapivě nebudou na elektrický pohon

Automobil Fiat 500, který bude půjčovat firma Lime. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Automobil Fiat 500, který bude půjčovat firma Lime. | foto: Lime

SAN FRANCISCO / PRAHA Provozovatel sdílených koloběžek Lime rozšířil svoji flotilu sdílených dopravních prostředků. Po půjčování bicyklů a elektrokoloběžek přichází na řadu automobily. Do amerického Seattlu chce nasadit až 1500 vozů. Poměrně překvapivě se ale bude jednat o Fiaty 500, které jezdí na plyn. Svoji elektro-základnu tak nerozšíří.

Firma Lime nasadila do ulic Seattlu zatím 50 automobilů Fiat 500. Do konce letošního roku chce společnost svoji flotilu rozšířit na 500 vozů. V příštím roce by pak služba s názvem LimePod měla operovat až s počtem 1500 vozů. To by z ní udělalo největšího poskytovatele carsharingu v rámci jednoho amerického města.

Nová služba společnosti Lime bude fungovat podobně jako sdílení jízdních kol a koloběžek. Uživatelé budou moci používat svou dosavadní aplikaci k nalezení vozů, pak je odemknou za 1 dolar, za každou minutu jízdy následně zaplatí 40 centů. Cena má zahrnovat i pojištění.

„Primární využití, které chceme nabídnout, je delší vzdálenost, vyšší terén a nepříznivé počasí,“ řekl pro Bloomberg spoluzakladatel firmy Lime Toby Sun. Kromě Seattlu Lime jedná ještě s blíže nejmenovaným městem v Kalifornii. Pravděpodobně se tak rozšíří i do dalších amerických měst. Zda se sdílené automobily objeví i v České republice, zatím zůstává otázkou.

Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

NAPSAL SÁM ŽIVOT: Mladá maminka už potřetí bojuje s rakovinou
NAPSAL SÁM ŽIVOT: Mladá maminka už potřetí bojuje s rakovinou

Před třemi lety se Janě Ryšánkové obrátil život naruby. Byla v pátém měsíci těhotenství, když jí lékaři oznámili, že má rakovinu v pokročilém stádiu.