27. května 2019 15:38 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Studenti učiliště Škody Auto postavili z modelu Kodiaq pickup, nazvali ho Mountiaq

Studenti Středního odborného učiliště strojírenského Škody Auto vyrobili... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Studenti Středního odborného učiliště strojírenského Škody Auto vyrobili... | foto: ČTK

Mladá Boleslav Studenti Středního odborného učiliště strojírenského Škody Auto vyrobili dvoudveřový koncept pickupu vycházejícího z SUV Kodiaq. Vyrobený vůz dostal jméno Mountiaq. Jde o šesté učňovské auto z projektu, který má podpořit dovednosti a kreativitu studentů této školy. Automobilka Škoda Auto to v pondělí uvedla v tiskové zprávě.

Mountiaq navrhlo a zkonstruovalo 35 studentů ve věku od 17 do 20 let, šest z nich byly dívky. Strávili nad tím asi 2000 hodin. Při své práci mimo jiné zesílili karoserii, odstranili střechu a vyrobili zadní stěnu s bočními okny, zkrátili přední dveře nebo zvýšili světlou výšku auta zhruba o deset centimetrů oproti modelu Kodiaq Scout.

Studenti se projektem začali zabývat loni v září pod vedením vyučujících, v lednu začala praktická realizace. Mountiaq je nalakovaný v oranžovém odstínu Sunset, který si žáci navrhli sami. 

Střední odborné učiliště strojírenské automobilky bylo založeno v roce 1927. Studenti zde studují ve tří- nebo čtyřletých technických oborech ukončených výučním listem nebo maturitou. V denním studiu ho navštěvuje téměř 900 žáků, z toho zhruba 14 procent dívek.

ČTK

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz