8. března 2018 12:35 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Švýcarský autosalon otevřel své brány veřejnosti. Nabídne zhruba 900 modelů aut

Porsche 911 GT3 RS. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Porsche 911 GT3 RS. | foto: AP

ŽENEVA Mezinárodní autosalon v Ženevě ve čtvrtek otevřel své brány veřejnosti. Návštěvníci si mohou prohlédnout nabídku od 180 vystavovatelů a více než 110 světových a evropských premiér v šesti výstavních halách. Základní vstupné na výstaviště Palexpo je 16 švýcarských franků (350 Kč).

Ženevský autosalon je obvykle prvním velkým mezinárodním autosalonem v novém roce a mnoho výrobců aut na něm představuje světové premiéry svých nových modelů či studie budoucích vozů. Očekává se, že přiláká kolem 700 000 návštěvníků.

V šesti halách o rozloze 106 000 metrů čtverečních si mohou návštěvníci v pořadí již 88. autosalonu až do 18. března prohlédnout zhruba 900 modelů aut. Jedna hala je věnovaná také dodavatelům a zástupcům švýcarského automobilového průmyslu.

Hyundai Auto Vision Concept.
Lamborghini Aventador.

Před oficiálním otevřením autosalonu veřejnosti se 6. a 7. března uskutečnily novinářské dny. Na ty přijelo kolem 10 000 zástupců médií, pro které bylo naplánovaných 70 tiskových konferencí.

píšeme z ženevy

Média také upozorňují, že i na letošní autosalon dolehla kampaň za práva žen MeToo. Pravidelní návštěvníci si určitě všimnou, že většina automobilek se letos rozhodla, že nebude své produkty propagovat za pomoci spoře oděných modelek na vysokých podpatcích. Některé automobilky vyměnily modelky za automobilové odborníky, jiné za ženské a mužské modely ve sportovním či méně vyzývavém oblečení.

Své zastoupení na ženevském autosalonu má i česká Škoda Auto. Ta přivezla koncept městského crossoveru s pohonem na benzin, CNG a elektřinu pod názvem Vision X, modernizovaný model Fabia nebo SUV Kodiaq v luxusním provedení Laurin&Klement.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz