29. března 2015 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Volkswagen v Polsku zaměstná 900 nových pracovníků. Díky novému Caddy

Nový volkswagen Caddy . | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový volkswagen Caddy . | foto: ČTK

VARŠAVA Německý automobilový koncern Volkswagen vytvoří ve své polské továrně na výrobu užitkových vozidel zhruba 900 nových pracovních míst. Oznámil to v sobotu podle agentury PAP ředitel lokální divize automobilky Jens Ocksen.

Továrna Volkswagenu v Poznani v současnosti zaměstnává zhruba 7000 lidí. Zvýšení počtu zaměstnanců souvisí s výrobou čtvrté generace dodávkového vozu Caddy, která by měla začít koncem května. Továrna v Poznani bude jediným závodem VW, který bude tento model vyrábět, píše PAP.

Volkswagen loni oznámil, že hodlá v Polsku investovat zhruba 3,3 miliardy zlotých (22 miliard Kč) do výstavby další továrny na výrobu dodávkových vozů. Závod v polském městě Września by měl podle dřívějších informací zahájit výrobu v roce 2016 a zaměstnat více než 2300 lidí.

Volkswagen, jehož součástí je i česká Škoda Auto, je největší automobilkou v Evropě. Do roku 2018 se hodlá stát největším výrobcem automobilů na světě. V Polsku vyrábí auta kromě Volkswagenu také italská společnost Fiat a největší americká automobilka General Motors.

Lidovky.cz, ČTK