Sobota 28. listopadu 2020svátek má René 3 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Auto

Vysoké Mýto bude esemeskou upozorňovat řidiče na trestné body

Dechová zkouška - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dechová zkouška - ilustrační foto. | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

VYSOKÉ MÝTO Vysoké Mýto bude řidiče od dubna upozorňovat SMS zprávou, že jim byly zapsány trestné body za porušení dopravních předpisů. Chce je tak varovat, aby nepřekročili maximální dvanáctibodovou hranici. Zároveň město věří, že tímto způsobem řidiče alespoň zčásti přiměje dodržovat pravidla silničního provozu, řekl novinářům starosta Miloslav Soušek.

"Asi nepředejdeme tomu, jestli někdo jezdí rychle nebo přes plnou čáru. Je ale pro něj vhodné, když ví, že se blíží hranici, kdy by mohl mít problémy, a začne si dávat pozor," řekl Soušek.

ČTĚTE TAKÉ:

Každý, kdo chce být o počtu bodů informován, musí na úřadu vyplnit žádost s kontaktními údaji a osobně prokázat totožnost. Služba je bezplatná, kromě každého připsání bodů bude řidič informován i o jejich celkovém počtu. Na něm se projeví i odečtení bodů za rok ježdění bez přestupků.

Při dosažení 12 bodů musí řidič odevzdat řidičský průkaz. O jeho vrácení může požádat až po roce, předtím musí absolvovat přezkoušení v autoškole.

"Není to naše povinnost, ale zákon nám to nezakazuje," řekla vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Kristýna Šťastná.

Řidičů, kteří překročili limit 12 bodů, je v Mýtě ročně několik desítek. Podle Šťastné často tvrdí, že by se tak nestalo, kdyby věděli, že jejich "konto" je už vyčerpané.

Od září Mýto zavedlo také bezplatný výběr poznávací značky z těch, které má úřad k dispozici. Cílem bylo odstranit protekci či uplácení pro získání zajímavé kombinace čísel. Majitelé aut zaplatí pouze správní poplatek 800 korun.

,

Dala jsem přednost rodině, říká v otevřené zpovědi čerstvá padesátnice Csáková

Ilona Csáková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Bez vytáček a věcně mluví o svých kulatinách, stejně jako o úspěších, pádech a podivných životních obdobích. Ilona...

ANALÝZA: Boj o Karabach popírá ideologii. Zajímavou roli hraje Izrael

Snímek ukazuje členy ázerbájdžánských ozbrojených sil střílejících... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nově rozdmýchaný ozbrojený konflikt mezi Arménií a Ázerbájdžánem je v mnoha lidových veřejných diskusích popisován jako...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!