2. září 2009 14:08 Lidovky.cz > Byznys > Auto - Aktuality

Bez střechy ve čtyřech. Infiniti G37 Cabrio

Nový čtyřmístný kabriolet s pevnou skládací střechou je postaven na základě kupé Infiniti G37 Coupé. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový čtyřmístný kabriolet s pevnou skládací střechou je postaven na základě kupé Infiniti G37 Coupé. | foto: Infiniti

Značka Infiniti přivezla na český trh již dříve avizovanou novinku v podobě čtyřmístného kabrioletu s pevnou skládací střechou Infiniti G37 Cabrio.

 Automobil samozřejmě využívá techniku kupé G37, avšak dodatečné výztuhy v podlaze, stejně tak jako samotný velmi propracovaný mechanismus střechy způsobily zvýšení hmotnosti o 182 kg. Díky silnému šestiválci 3,7 litru s výkonem 320 koní ale tento nárůst při běžné jízdě takřka nezaznamenáte.

První jízdní testy ukázaly, že kabriolet je naladěn na velmi zajímavý kompromis. Dokáže totiž spolehlivě, a hlavně tiše pohlcovat nerovnosti silnice, ale současně nabídnout značnou jistotu vedení stopy a zábavy. Automobil se dodává buď s manuální, nebo sedmistupňovou samočinnou převodovkou.

S nataženou střechou je Infiniti G37 Cabrio plnohodnotným kupé.

Uvnitř otevřeného Infiniti je příjemná atmosféra podpořená kvalitními materiály s pečlivým zpracováním. Ne zcela ideální je ale skutečnost, že při otevřené střeše nezbývá v zavazadlovém prostoru takřka žádné místo. To může být určitým omezením při vícedenních výletech. Ceny velmi dobře vybaveného vozu začínají na částce 1 408 300 Kč.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!