Pátek 31. března 2023, svátek má Kvido
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Bezpečnostní zaměstnanci budou stávkovat na Heathrow, ovlivní to i Velikonoce

ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Profimedia.cz

Zaměstnanci starající se o bezpečnost na londýnském letišti Heathrow si v pátek schválili desetidenní stávku. Ta byla iniciovaná na základě prosby o zvýšení jejich mzdy. Protest začne 31. března a ovlivní i provoz během velikonočních svátků, kdy většinou cestuje větší množství lidí, uvedla agentura Reuters.
  21:38

Podle odborové svazu Unite se do protestu zapojí na 1400 zaměstnanců, kteří se starají o bezpečnost jednoho z největších evropských letišť. Protest má začít poslední březnový den a skončit na velikonoční neděli 9. dubna. Odbory uvedly, že lety zaznamenají „výrazná zpoždění a přerušení během letošních Velikonoc“.

Vedení letiště uvedlo, že má připravené plány, aby letiště zůstalo „otevřené a funkční“. Protest odmítlo. „Vyhrožování lidem, že se jim překazí zasloužená dovolená, nepovede ke zlepšení (mzdové nabídky),“ vzkázalo odborům. „Jsou to zaměstnanci, kteří jsou zásadní pro úspěch, a proto si zaslouží spravedlivé navýšení mezd,“ uvedli odboráři.

Nabídku na navýšení mezd o deset procent považují zástupci zaměstnanců za příliš nízkou. Poukazují na to, že výše odměny za jejich práci se několik let neměnila. V loňském roce navíc inflace v Británii překonala hranici 11 procent.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat