Čtvrtek 1. června 2023, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Bolt pokračuje v expanzi. Nově bude jezdit v dalších devíti českých městech

Auta alternativní taxislužby Bolt. foto: Reprophoto/blog společnosti

Praha - Alternativní automobilový přepravce Bolt dál rozšiřuje své aktivity v Česku a nově začal jezdit v dalších devíti městech, například v Karlových Varech, Frýdku-Místku, Karviné či Havířově. V ostatních menších městech pak bude spolupracovat s místními taxislužbami, oznámila dnes společnost. Bolt tak v současnosti působí v 19 českých městech, ještě vloni jezdil jen v Praze.
  11:30

Pro Bolt nesmí v Praze jezdit řidiči bez oprávnění taxislužby, rozhodl soud

Bolt začal s velkou expanzí po Česku během loňského roku a pokračuje v ní i letos. Aktuální rozšíření se týká Karlových Varů, Frýdku-Místku, Karviné a Havířova, kde by služba měla fungovat samostatně, stejně jako v jiných městech, kde Bolt působil už dříve. Nově bude ovšem přepravce působit také v Jihlavě, Příbrami, Kralupech nad Vltavou, Novém Jičíně a Táboře. V těchto městech však bude Bolt spolupracovat s místními taxislužbami, se kterými bude sdílet svou platformu pro objednávky. Už delší dobu Bolt funguje také v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Olomouci, Liberci, Českých Budějovicích, Jablonci nad Nisou, Mladé Boleslavi a Kladně.

„Naši stávající uživatelé se na nás obrací s tím, zda-li je možné, aby byl Bolt dostupný i v menších městech, odkud oni pochází a kam se vrací za rodinou či přáteli. My se této poptávce snažíme vyhovět. Proto jsme se rozhodli naší aplikaci nabídnout lokálním taxislužbám za velice výhodných podmínek. Jejich zákazníci se dál nechají vozit lidmi, které znají, jen si je budou moci přivolat snadněji prostřednictvím aplikace,“ uvedl manažer Boltu Jakub Dvořák.

Bolt začal v Česku fungovat roce 2015, tehdy ještě pod názvem Taxify. V Praze podle zhruba rok starých údajů společnosti využívá aplikaci několik stovek aktivních řidičů. Kromě Boltu působí v Česku i další podobné služby, jako je americký Uber, který je v Praze a od loňska i v Brně, nebo česká aplikace Liftago, která funguje v deseti českých městech včetně Prahy, Brna nebo Ostravy.

Autor: