Pátek 28. ledna 2022, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Brněnská DRFG expanduje do Polska. Český trh nám začíná být malý, říká výkonný ředitel

David Rusňák, majoritní vlastník skupiny DRFG. foto: DRFG

PRAHA - Investiční skupina DRFG, za kterou stojí brněnský investor David Rusňák, uskutečnila svou první zahraniční expanzi na realitním trhu. Její dceřiná společnost DRFG Real Estate koupila v Polsku dva retail parky a dvě obchodní centra, které dohromady nabízí 45 tisíc metrů čtverečních maloobchodních ploch. V expanzi do zahraničí, především na trh střední Evropy, hodlá skupina DRFG pokračovat.
  10:30

„Volíme trh, který je nám blízký, ale zároveň je dostatečně velký a má potenciál k růstu. Například v menších regionálních městech v Polsku, kde registrujeme nedostatek retailových ploch. Rozhlížíme se i po transakcích na Slovensku, či v Maďarsku,” říká Juraj Černička, výkonný ředitel DRFG a Real Estate.

„Jde o významný strategický krok v našem podnikání. Český trh nám začíná být malý, proto jsme zanalyzovali příležitosti v okolních zemích, a polský trh nám v současnosti dával největší smysl. Vidíme tu značné možnosti a určitě se v regionu chceme rozvíjet i do budoucna,“ doplnil.

Pořízené nemovitosti leží v oblastech, které patří podle kritéria kupní síly k jedněm z nejvíce prosperujícím v Polsku. Konkrétně jde o hlavní město Varšavu či Štětín na hranici s Německem.

Nemovitosti o celkové ploše dosahující 45 tisíc metrů čtverečních jsou v současné době téměř plně obsazeny, dvě z nich stoprocentně. Průměrná délka nájemních smluv činí bezmála pět let. Celková pronajímatelná plocha ve správě DRFG, je po této akvizici zhruba 250 tisíc metrů čtverečních a hodnota portfolia devět miliard korun. Bankou, který transakci finančně zaštítila je mBank. Cena obchodu však zveřejněna nebyla. 

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Mohlo by vás zajímat