Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Budvaru se dařilo, prodal 1,32 milionu hektolitrů piva

Ekonomika

  12:46
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Budějovický Budvar loni prodal 1,32 milionu hektolitrů piva, což je meziročně o 5,5 procenta více. Pivovar tak zaznamenal druhý nejlepší výsledek ve své stošestnáctileté historii.

Budějovický Budvar foto: Reprofoto

Lepší rok měl pouze v roce 2000, tehdy prodal 1,35 milionů hektolitrů piva, sdělil mluvčí Budvaru Petr Samec. Meziročně loni podnik dosáhnul také nárůstu tržeb o 1,9 pct.

ČTĚTE TAKÉ:

Pivovar zaznamenal příznivý vývoj především v exportu. Loni vyvezl 650.000 hektolitrů piva, o 7,8 pct více než v roce 2010. "Objem vývozu tak překonal náš dosavadní rekord," řekl obchodní ředitel Budvaru Robert Chrt.

Podle něj se pivovar také dokázal výrazněji prosazovat na domácím trhu. Tam Budvar meziročně zvýšil objem prodaného piva o více než tři procenta.

"Podařilo se nám tak zvrátit nepříznivý trend roku 2010, ve kterém jsme na domácím trhu kvůli nárůstu spotřební daně ztratili přes sedm procent," uvedl Chrt.

Celkový meziroční nárůst o 6,5 pct přinesl prodej světlého ležáku Budweiser Budvar, který patří k nejvýznamnějším produktům společnosti. Podnik také v loňském roce poprvé překonal hranici 800.000 hektolitrů stáčeného lahvového piva.

Lídr trhu Plzeňský Prazdroj zveřejní prodejní výsledky za loňský rok na přelomu ledna a února, stejně jako každý rok, řekl mluvčí největšího českého pivovaru Jiří Mareček.

Autoři: ,

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O
Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O

Maminky z eMimina testovaly prémiovou pokračovací výživu BEBA COMFORT 2 HM-O a BEBA COMFORT 3 HM-O. Pochvalovaly si především chuť, složení a...

Mohlo by vás zajímat