Neděle 3. prosince 2023, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Kruliš povýšil na ředitele. Povede sekci kancelář, rozhodla rada ČNB

Pracovník ČNB a bývalý hradní protokolář Vladimír Kruliš. (25. května 2023) foto:  Petr Topič, MAFRA

Bývalý ředitel odboru protokolu Kanceláře prezidenta republiky (KPR) Vladimír Kruliš povede od 1. října sekci kancelář České národní banky (ČNB). Rozhodla o tom bankovní rada ČNB na svém čtvrteční jednání. Tuto informaci mohu potvrdit, sdělila iDNES.cz mluvčí ČNB Petra Krmelová.
  20:26

Kruliš nastoupil do sekce kancelář centrální banky letos v dubnu. Z pozice hlavního experta v oblasti organizace a protokolu zodpovídal dosud za koordinaci akcí a činnosti protokolárního charakteru, přípravu mezinárodních konferencí, protokolární komunikaci vůči Evropské centrální bance (ECB), ústavním institucím a státním orgánům. Od 1. října sekci kancelář povede.

„Účastníci vnitřního výběrového řízení museli projít psychotesty, včetně posouzení manažerských schopností, a doložit dosavadní reference. Vypracovali podrobnou koncepci fungování sekce, dokládali jazykovou způsobilost a absolvovali pohovor před komisí,“ uvedla k výběrovému řízení Krmelová.

Jednačtyřicetiletý Kruliš je absolventem Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, studijních programů marketingová komunikace a ekonomika a management. Mluví anglicky a německy a je držitelem bezpečnostní prověrky na druhý nejvyšší stupeň Tajné od Národního bezpečnostního úřadu a také bezpečnostní prověrky NATO Secret. V hradním protokolu Kruliš pracoval od roku 2014, od února 2018 do letošního března ho řídil. Náplní jeho práce byla mimo jiné odpovědnost za organizaci nejvyšších státních návštěv, summitů, ceremoniálních aktů a pracovních cest.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!