Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čtvrteční LN: Češi tratí na internetu v mobilu. Nevyužívají ho

Média

  22:00
Internet v mobilu má necelá polovina mobilních uživatelů v Česku. Datový limit ale většina z nich nevypotřebuje. Více než polovina předplacených dat nenávratně propadá.
Mobilní telefon. Ilustrační foto.

Mobilní telefon. Ilustrační foto. foto: Shutterstock

„Objem aktivovaných dat vyčerpá zhruba devět procent zákazníků,“ říká zástupkyně tiskové mluvčí Vodafonu Adéla Konopková.

  • Proč tomu tak je? A existuje řešení? Více v LN

Okupace stála 7 milionů měsíčně

Bohdaneč, Vysoké Mýto, Česká Třebová či Štúrovo. To je jen krátký výčet posádek, které musela Československá lidová armáda po 21. srpnu 1968 přenechat sovětským okupantům. Dohromady „spojenci“ pro své potřeby zabavili sto útvarů, do jejichž kasáren se nastěhovalo 75 tisíc vojáků. Jenže tím ještě více nabobtnala potíž, kterou komunistické vedení Československa nedokázalo řešit: bytová krize.

  • Jak nucené vystěhování vnímali českoslovenští vojáci? Více čtěte v LN.

Sobotka píše USA: Havla se nevzdáváme

Bohuslav Sobotka si chce nechat otevřené dveře k nejvýznamnějším mužům Ameriky. Český premiér se proto dosud nejpevněji postavil za členství v NATO a také za Václava Havla. A učinil tak v prestižním časopise Foreign Policy, kde mu tento týden vyšel text s názvem Solidarita NATO v době krize. Sobotka v něm slibuje loajalitu transatlantické vazbě a vzývá odkaz bývalého prezidenta. Nezvykle jasná slova předsedy ČSSD, kterou obě témata rozdělují, mají jednoduché vysvětlení.

  • Jaké? To se dozvíte v Lidových novinách
Autor:

Mohlo by vás zajímat