Úterý 7. prosince 2021, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ČT natáčí dva seriály po vzoru skandinávských detektivek

Ekonomika

  7:00
PRAHA - Moderní detektivku a kriminální příběhy propojené s astrologií začala minulý týden natáčet Česká televize. V seriálu Clona bude Kryštof Hádek řešit vraždu svého otce, v dalším seriálu Vraždy v kruhu se objeví výrazná postava kriminalisty v podání Ivana Trojana. Oba formáty se na obrazovce objeví příští rok, informovala televize.
Za mřížemi - ilustrační foto

Za mřížemi - ilustrační foto foto: Shutterstock

Podle ČT mají oba seriály vybočovat ze stereotypů. "Clona i Vraždy v kruhu se vymykají běžnému pojetí detektivního seriálu jak scénářem, tak zvolenou filmovou řečí," uvedl ředitel programu ČT Milan Fridrich.

V seriálu clona bude převažovat akce a profesionální týmová spolupráce. V pořadu Vraždy v kruhu bude stěžejní postava kriminalisty, který je i přes používání nekonvenčních pracovních metod respektovaný pro svou výkonnost a pohotovost.

"Naší ambicí je uvést na tuzemskou scénu výraznou postavu kriminalisty, na němž citelně leží tíha vyšetřování a často i morální odpovědnost plynoucí z faktu, že je mnohdy do případů osobně zapleten," uvedl kreativní producent ČT Jan Štern. Spolu s hlavní postavou chce ČT po vzoru skandinávských detektivek zabrousit do všech možných zákoutí společenského i politického života.

12 znamení zvěrokruhu bude kostrou seriálu "Vraždy v kruhu"

Specifikem Vražd v kruhu bude propojení kriminalistických příběhů s astrologií. "Dvanáct znamení zvěrokruhu slouží seriálu jako kostra pro dvanáct zločinů spáchaných z dvanácti různých pohnutek charakteristických pro to či ono sluneční znamení," doplnil Štern. Kromě Trojana diváci v seriálu uvidí Richarda Krajča a Hanu Vagnerovou. V pořadu Clona se kromě Hádka představí Jan Hartl a Táňa Medvecká.

Autoři: ,

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Mohlo by vás zajímat