Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

České hitparádě vévodí Nohavica a Dylan

Média

  16:03
PRAHA - Tuzemské hudební hitparádě vévodí i tento týden písničkář Jaromír Nohavica. Na druhé místo se dostala novinka Boba Dylana - v září vydané album Tempest. Tři příčky v první desítce obsadil muzikant Tomáš Klus. Informovala o tom česká pobočka Mezinárodní federace hudebního průmyslu.

Jarek Nohavica foto: Lidové noviny

Na prvním místě zůstává už několik týdnů Nohavicova deska Tak mě tu máš. Druhou pozici obsadil Bob Dylan s novou studiovou nahrávkou Tempest, která vyšla u příležitosti 50. výročí vydání debutového Dylanova alba v roce 1962.

Na třetím místě Tomáš Klus

Klus je s albem Racek na třetím místě; na šestém a desátém jsou jeho starší desky Hlavní uzávěr splínu a Cesta do záhu(d)by. Čtvrtou příčku obsadila další písničkářská hvězda - Radůza s albem Ocelový město.

ČTĚTE TAKÉ:

Do první desítky se z Čechů dostala ještě kapela Sto zvířat s deskou Hraju na klavír v bordelu a Václav Neckář s albem Dobrý časy.

Ze zahraničních interpretů se do desátého místa umístil Mark Knopfler s albem Privateering a deska Havoc And Bright Lights muzikantky Alanis Morissetteové. Novinkou mezi zahraničními alby je v první dvacítce Pet Shop Boys s albem Elysium.

Oficiální žebříček 50 nejprodávanějších alb a výběrů populární hudby publikuje česká pobočka mezinárodní federace každý týden na základě hlášení prodejen pokrývajících téměř polovinu objemu prodeje zvukových nosičů v České republice.

TOP 10 české hitparády

1. Jaromír Nohavica - Tak mě tu máš

2. Bob Dylan - Tempest

3. Tomáš Klus - Racek

4. Radůza - Ocelový město

5. Sto zvířat - Hraju na klavír v bordelu

6. Tomáš Klus - Hlavní uzávěr splínu

7. Mark Knopfler - Privateering

8. Václav Neckář - Dobrý časy

9. Alanis Morissette - Havoc And Bright Lights

10. Tomáš Klus - Cesta do záhu(d)by

Autoři: ,

Zkraťte si čas v kuchyni: Vyhrajte kořenící pasty od Podravky
Zkraťte si čas v kuchyni: Vyhrajte kořenící pasty od Podravky

Zrychlete vaření s kořenícími pastami Podravka Natur. Usnadní a zjednoduší přípravu pokrmů, protože zeleninu nemusíte čistit ani krájet, ale...