Pondělí 4. prosince 2023, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Zákazníci dostali nabídky refixací, nebudou muset platit ceny nad vládními stropy

ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Profimedia.cz

Lidé, kteří se v loňském roce zafixovali na tehdejších vysokých cenách energií, se po skončení vládních cenových stropů nemusí od ledna obávat prudkého zvýšení cen. ČEZ Prodej jim nabízí bezplatný přechod na nový schodový produkt s postupně klesající cenou. Nabídku již využily dvě třetiny ze 160 000 kontaktovaných zákazníků. Společnost MND již v červenci kontaktovala zákazníky a nabídla jim bezplatnou možnost přejít na podstropový ceník.
  15:00

Zákazníky, kteří mají zafixované ceny elektřiny a plynu nad úrovní vládních stropů, by od Nového roku čekalo skokové navýšení ceny za silovou složku. ČEZ Prodej je proto již několik měsíců oslovuje s nabídkou bezplatné refixace na výhodnější produkt s cenou výrazně pod stropem.

„V MND jsme již v červenci tohoto roku proaktivně kontaktovali zákazníky, kteří si u nás dříve sjednali ceny nad úrovní vládních stropů, a nabídli bezplatnou možnost přejít na podstropový ceník, který v té době byl aktuálně k dispozici,“ říká Martin Beneš z tiskového oddělení společnosti.

Na nabídku ČEZ reagovalo již téměř 104 000 zákazníků. „Vzhledem k tomu, že skutečně jde o výjimečnou situaci způsobenou bezprecedentní energetickou krizí, nabízíme těmto klientům řešení v podobě našeho tříletého schodového produktu s klesající cenou,“ uvedl generální ředitel ČEZ Prodej Tomáš Kadlec.

U elektřiny to pro domácnost oproti průměrné výši nadstropové fixace představuje cenový pokles na jednu megawatthodinu o 39 procent, u plynu dokonce o 45 procent. Pokud aktuální nabídku využije průměrná domácnost, ušetří na elektřině při spotřebě 3,5 MW v průměru 11 000 korun ročně včetně DPH proti tomu, kdyby zůstala na staré fixaci. U domácností s nadstropovou fixací plynu, které plynem topí, se při přechodu na novou fixaci mohou roční úspory vyšplhat až na 34 360 korun včetně DPH.

Doposud ČEZ Prodej rozeslal s nabídkou změny fixace bez jakýchkoliv sankcí bezmála čtvrt milionů adresných e-mailů, dopisů a SMS zpráv. Pokud zákazníci využijí poskytnutý speciální prolink, zabere zrušení předchozí fixace a zařízení nové výhodnější do jedné minuty. Řadu klientů kontaktovala společnost i telefonicky. Změnu produktu lze vyřešit také jednoduše pomocí online portálu MŮJ ČEZ. Zákazníkům, kteří nabídku nebudou chtít využít, zůstanou smlouvy beze změny.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!