Úterý 28. září 2021, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Chladící box, co umí „vše“, se stal hitem. Mixuje, svítí i hraje

Ekonomika

  6:00
Mixuje nápoje, svítí, hraje a ještě vám nabije mobil. Chladící box, co umí „vše“, pobláznil internet. Teď má projekt šanci vybrat nejvíce peněz na realizaci v historii crowdfundingového serveru Kickstarter.com.

Chladící box Coolest Cooler. foto: coolestkickstarter.com

Představte si chladící box, který obsahuje mixér, vodotěsný reproduktor pro poslech hudby, nabíječku, LED baterku, kolečka pro snadné přemisťování s rozkládacím držákem, desku na krájení, speciální úložný prostor pro příbory a talíře a v neposlední řadě i otvírák lahví. Připadá vám takové vybavení „přenosné ledničky“ přehnané? Desítky tisíc lidí si to nemyslí a projekt na svou realizaci vybral už miliony dolarů.

Veřejná sbírka na KickStarter.com

Server KickStarter umožňuje pomocí veřejné sbírky získat peníze na rozjíždějící se projekty. Většinou bývají stanoveny "ceny" příspěvku, za které mohou dárci získat buď samotný produkt nebo službu za sníženou cenu. Je to podobné, jako předobjednávky v e-shopu.

Sbírka trvá většinou měsíc. Během té doby se musí vybrat autory určené množství peněz. Pokud se nevybere dostatečný obnos, peníze jsou dárcům vráceny. Z každé úspěšné sbírky si KickStarter účtuje poplatek.

„Chladící box Coolest Cooler obsahuje v jednom produktu vše, co je třeba pro dobrou venkovní zábavu,“ představuje firma, která chce chladící box snů vyrábět, svůj produkt. „Na party si můžete namixovat pití, pouštět celý den hudbu a v noci prosvítit svůj večírek světlem. Pak se sbalíte a na kolečkách Cooler odtáhnete pryč,“ popisuje možné využití výrobce.

Box sice na první cenu z designerských soutěží nevypadá, nadšení komunity, která se kolem něj vytvořila, je ale neuvěřitelné. Na server Kickstarter.com získal nápad od podporovatelů už více jak 5 milionů dolarů (v přepočtu přes 100 milionů korun) a částka stále stoupá. Za pár dní se tak chladící box dostal mezi komunitou nejvíce zafinancované projekty v historii.

To by ale nemusel být konec. Coolest Cooler má stále šanci atakovat první místo. Podle výpočtů serveru kicktraq.com se může vybraná částka zastavit mezi 30 až 70 miliony dolarů.

Aby se začal box vyrábět, musí se dokončit ještě kickstarterová kampaň. Podle plánu by pak měl finální produkt dorazit k prvním zákazníkům v lednu nebo únoru příštího roku.

Nejúspěšnější projektyn a serveru Kickstarter.com

1. Chytré hodinky Peeble - 10 266 854 $
2. Herní konzole OUYA - 8 596 474 $
3. Přehrávač hudby Pono Music - 6 225 354 $
4. Film Veronica Mars - 5 702 153 $
5. Dětská kniha Reading Rainbow - 5 408 916 $
-------
6. Chladící box Coolest Cooler - zatím 5 200 000 $ (Sbírka pokračuje)

Autor:

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat