Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Chyťte si běžce a získejte iPhone 5 zdarma, láká operátor

Ekonomika

  15:30
PRAHA - Tuzemští mobilní operátoři T-Mobile a Vodafone podpoří zahájení prodeje iPhonu 5 pouličními běžci s poukazy na telefony zdarma nebo slevou pro správně oblečené zájemce. Prodej iPhonu odstartuje o půlnoci ze čtvrtka na pátek, k dispozici bude několik tisíc přístrojů. Vyplývá to z informací firem.

Prodejna společnosti Apple v San Francisku foto: Reuters

T-Mobile nachystal již na čtvrteční odpoledne druhý ročník tzv. T-Run, kdy si zájemci budou moci v šesti městech chytit speciálně označeného běžce a získat od něj poukaz na iPhone 5 ve verzi 16GB zdarma.

ČTĚTE TAKÉ:

Celkem operátor rozdá deset iPhonů. Další indicie, jako seznam měst či oblast startu budou postupně odkrývány na facebookovém profilu T-Mobile. Telefony začne operátor prodávat o půlnoci ve své pražské prodejně na Národní třídě.

Fronty na iPhone 5 v Chicagu.

Oblečte se do černo-bílé

Vodafone nabídne zájemcům, kteří budou stát frontu během nočního zahájení prodeje oděni do černo-bílé kombinace oblečení, slevu 1000 korun na jakýkoliv model. Telefony budou od půlnoci nabízet vybrané prodejny v Praze, Brně a Ostravě. Vodafone půlnoční prodej podpoří rozsáhlou interaktivní kampaní. Zákazníci se budou moci ve frontách zaregistrovat přes geolokační službu Foursquare nebo sledovat aktuální informace na Twitteru.

Nový iPhone je vyprodaný

iPhone se minulý pátek začal prodávat v USA a několika dalších trzích. Apple během tří dnů prodal pět milionů telefonů a přesto nedokázal pokrýt poptávku. Dostatek telefonů se nepředpokládá ani pro Česko.

VÍCE ZDE

Nový iPhone 5 od Applu

Telefónica iPhone přímo nabízet nebude, ale jeho majitelům poskytne tarifní slevu. Operátoři zřejmě dostali přednost před ostatními certifikovanými obchodníky. Například ElectroWorld začne přístroj prodávat až v říjnu.

iPhone 5 u nás pořídíte za 17 tisíc

Cena nedotovaného přístroje ve verzi 16 GB má v tuzemsku začínat na zhruba 17 000 Kč, s dotací pak může klesnout až k 8000 korun. Na internetu se již objevily individuálně dovezené přístroje z jiných trhů.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat