Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Čtvrteční LN: V premiérových očích jsem viděla slzy

Média

  8:10
Přípitek, společná fotka i odznak na památku. A možná i slzy v očích. Kabinet Petra Nečase (ODS) včera zasedal naposledy.

Petr Nečas přichází na tiskovou konferenci foto: Vláda ČR

„Vláda probíhala úplně standardně. Nakonec se s námi pan premiér rozloučil a připili jsme si skleničkou šampaňského,“ uvádí Kamil Jankovský (LIDEM), který vyklízí resort místního rozvoje. „Musím říct, že mě rozloučení – speciálně s premiérem Nečasem – bylo lidsky líto. Měla jsem dojem, že v očích měl slzy, když jsme se osobně loučili. Já jsem je tam viděla,“ vzpomíná končící ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová (TOP 09).

  • Jak se rozloučila vláda Petra Nečase najdete ve čtvrtečních LN.

Učitelé na pracáku. Letní nešvar ožívá

Před pár dny rozdali svým žákům vysvědčení, teď dvanáctka brněnských učitelů doufá, že sežene na dva měsíce brigádu v hypermarketu. „Většinou mají zájem o vyskladňování zboží nebo i o práci pokladních,“ vysvětluje Martina Látalová, manažerka personální agentury, která kantory čerstvě eviduje. Nejsou rozhodně sami, kdo teď hledá živobytí.

  • Více čtěte ve čtvrtečním vydání LN.

Petrovku oživí kozy. Nebo koně?

Dědeček Markéty Michálkové pracoval na Petrově boudě jako sportovní instruktor.
I proto měla studentka architektury na Českém vysokém učení technickém jasnou volbu. Pro svou semestrální práci si vybrala vyhořelý krkonošský hotel.

  • Vizualizace nové Petrovy boudy najdete v tématu LN.
Autor:

Každý pátý člověk na planetě řeší neplodnost. V Čechách to může být i 15 %
Každý pátý člověk na planetě řeší neplodnost. V Čechách to může být i 15 %

O někoho se opřít a nebýt v tom sama… To byl hlavní impuls, proč Anna Sedláková a Karolína Krejčová založily projekt Indiánky. Obě dvě slyšely ve...