Středa 19. června 2024, svátek má Leoš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Další rozšíření modrých zón. Praha 4 a 9 se chce bránit záplavě aut

Ekonomika

  14:02
PRAHA - Zastupitelé městkých částí Praha 4 a 9 se rozhodli, že musí jednat proti z přibývajícímu počtu automobilů. Praha 4 proto plánuje po vzoru dalších městských částí zřídit modré zóny, zastupitelé Prahy 9 stejné opatření zvažují. „Po zřízení parkovacích zón v okolních městských částech to je nutnost, protože Praha 4 je nyní zaplavena auty,“ říká mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas. O plánu informoval server iDNES.cz.

Parkovací modré zóny na Praze 5. foto: Yan Renelt, MAFRA

Po zavedení parkovacích zón na Praze 5 a 6 se zvedla vlna nevole mezi obyvateli Středočeského kraje. Neměli totiž kde zaparkovat. Kvůli přetížení okolních městských částí tak podle serveru iDNES.cz vzniknou modré zóny i v Podolí, v Nuslích, Michli, části Krče a v dalších lokalitách podél trasy metra C. Naopak bez omezení půjde stále parkovat v Braníku, na Lhotce, v Hodkovičkách a v Záběhlicích.

Původně byli zastupitelé Prahy 9 proti zavedení parkovacích zón. „Lidé, kteří dříve parkovali u stanic metra v Karlíně, teď okupují okolí stanic, které jsou u nás, tedy zastávky Českomoravská až Kolbenova,“ říká Tomáš Holeček (ODS), radní Prahy 9. Zastupitelé tedy zvažují jejich vytvoření. Prozatím není jasné, v jaké formě vzniknou.

Praha 9 původně uvažovala o zavedení „fialových“ smíšených zón, kde by mohli parkovat jak místní, tak i ostatní řidiči. Magistrát však protestoval proti nízkým poplatkům za parkovné, a tak je stále výsledné řešení v nedohlednu.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!