Středa 25. května 2022, svátek má Viola
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Delvitu čeká "pětidenní svátek", změní se na Billu

Ekonomika

  16:36
PRAHA - Supermarkety Delvita se na přelomu května a června na několik dní zavřou. Řetězec během výpadku předá své prodejny německé společnosti Billa a provede inventury. Sortiment by se neměl po znovuotevření výrazně měnit.

Delvita foto: David PortLidové noviny

Řtězec Delvita na přelomu měsíce května dočasně zavře všech bezmála sto svých supermarketů, aby je připravil na červnové převzetí německou obchodní skupinou REWE Group. Z prodejen Delvita se v následujících týdnech a měsících stanou supermarkety Billa, kterých nyní REWE Group v Česku provozuje zhruba osm desítek.

Mluvčí Delvity Petr Uchytil dnes řekl, že 97 supermarketů Delvita bude uzavřeno v úterý 29. května, přičemž obchody své brány znovu otevřou v pondělí 4. června, kdy již ale budou spadat pod Billu. "Ve všech prodejnách je potřeba provést inventuru a další administrativní úkony spojené s převodem na společnost Billa," uvedl Uchytil.

Po červnovém znovuotevření by se nabídka zboží v supermarketech Delvita podle Uchytila zatím neměla výrazně změnit. Mediální zástupce společnosti Billa Michal Donath řekl, že vedení Billy své plány ohledně dalšího fungování převzatých supermarketů Delvita zveřejní začátkem června na tiskové konferenci.

Transformace může trvat měsíce
Začlenění převzatých prodejen do své sítě vždy obchodním řetězcům zabere několik týdnů až měsíců, záleží na jejich velikosti. "Když jsme loni přebírali 27 supermarketů Edeka, tak nám přeměna jejich designu, úprava nabídky zboží a další důležité věci spojené se začleněním těchto obchodů do naší sítě zabraly zhruba měsíc a půl," řekla mluvčí společnosti Tesco Stores ČR Jana Matoušková.

Integrace 11 hypermarketů Carrefour loni společnosti Tesco trvala půl roku, během kterého Tesco v hypermarketech i na základně výsledků zákaznické ankety přizpůsobilo nabídku zboží, cenové programy či otevírací dobu. "Snažili jsme se z nabídky bývalých obchodů Carrefour vytáhnout to nejlepší. Například jsme převzali sortiment francouzských vín, které jsme poté začali prodávat i v ostatních našich obchodech," podotkla Matoušková.

Billa je společně s diskontními prodejnami Penny Market součástí německé skupiny REWE Group, která má nyní v Česku zhruba 240 prodejen. REWE Group za české Delvity podle dřívějších informací zaplatí 100 milionů eur (zhruba 2,8 miliardy korun). Převzetí českých supermarketů Delvita skupinou REWE Group v dubnu schválila Evropská komise, podle níž tato fúze nijak podstatně neomezí konkurenci na českém maloobchodním trhu.

Autoři: ,

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat