Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Do boje proti bulimii a anorexii se zapojila modelka Daniela Peštová

Ekonomika

  18:07
Časopis Marie Claire a módní kabelová televize Fashion TV se rozhodly spolu s občanským sdružením Anabell spustit kampaň na pomoc současným i potenciálním obětem poruch příjmu potravy. Do kampaně se zapojila i modelka Daniela Peštová.

Modelka Daniela Peštová foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

V novém pražském ateliéru reklamního a módního fotografa Gorana Tačevského bylo ve středu 30. září živo. Za přítomnosti novinářů tu probíhalo focení listopadové obálky časopisu Marie Claire s Danielou Peštovou. Číslo se bude věnovat problematice bulimie a mentální anorexie. Odborně by všechny materiály mělo zaštítit občanské sdružení Anabell, které poskytuje nemocným s poruchou příjmu potravy sociální poradenství.

"O anorexii a bulimii je třeba hovořit a naším cílem právě je vyvolat diskusi, která by napomohla nejen léčbě samé, ale i prevenci vzniku těchto problémů," uvedla Lenka Bullová, šéfredaktorka Marie Claire.

S listopadovým vydáním časopisu má být spojena kampaň, do níž se kromě Gorana Tačevského a zmíněné modelky zapojí také fotograf Robert Vano, módní návrhářka Klára Nademlýnská (Tačevského manželka) a další. Nademlýnská a Vano navrhnou za přispění dívky, která si poruchou příjmu potravy prošla, sadu několika triček, která se budou prodávat na internetových stránkách Marie Claire a Fashion TV. Trička budou v prodeji od listopadu, výtěžek má jít na sdružení Anabell. "Všechny známé osobnosti se na této kampani podílejí zdarma," tvrdí Bullová.

Mediální podporu projektu zajišťuje kabelová stanice Fashion TV Czech & Slovak Republic a dále billboardová, tisková a on-line kampaň.

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....