29. dubna 2009 16:21 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Češi i Komise odmítli zákaz letů do Mexika

Evropská unie rozhoduje, zda zakáže lety do Mexika. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Evropská unie rozhoduje, zda zakáže lety do Mexika. | foto: AFP

LITOMĚŘICE Francouzi na dnešním neformálním zasedání ministrů dopravy EU v Litoměřicích vznesli návrh na omezení letů do Mexika, které je nejvíce postižené takzvanou prasečí chřipkou. Evropská komise a české předsednictví jej ale odmítly.

Komise i Češi argumentují tím, že případná cestovní omezení jsou v pravomoci jednotlivých členských států a jen těžko je lze řešit na unijní úrovni. O případných opatřeních by navíc měli ve čtvrtek v Lucemburku jednat až ministři zdravotnictví, o to více je návrh francouzské delegace, kterou v Litoměřicích vede vrchní ředitel tamního ministerstva dopravy Raymond Cointe, překvapivý.

Stále je ale pravděpodobné, že Paříž svůj návrh, aby byly zastaveny všechny lety do Mexika, předloží i v Lucemburku. Francouzi chtějí, aby se zákaz týkal pouze letů do Mexika, nikoliv z Mexika. Zákaz letů z nejvíce postižené země by údajně mohl být kontraproduktivní, protože by to nutilo lidi hledat jiný způsob, jak Mexiko opustit. Podle Francouzů by to zkomplikovalo i vysledování míst pobytu dotyčných osob.

ČTK

Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?
Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?

Ahoj, prosím poraďte mi, jak se s tím srovnat.