Středa 11. prosince 2019svátek má Dana -5 °C skoro jasno Předplatné LN
5. července 2016 17:54 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Cestování po Česku i zahraničí. Dopravci nabízí Varšavu či Lvov za akční ceny

Varšava, Polsko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Varšava, Polsko |

PRAHA S rozdaným vysvědčením a ukončenými zkouškami přichází krom teplých dnů také čas cestování. Právě studenti představují jednu ze skupin, na které se železniční dopravci letos zaměřili. Na své si přijdou nejenom milovníci teplých destinací ale i i ti, kteří se chystají do Lvova, Varšavy či Vídně.

„Naše primární nabídka je určena především pro žáky a studenty, kdy jsme prodloužili možnost využití slev na prázdniny,” uvedl pro server Lidovky.cz Aleš Ondrůj, mluvčí společnosti Regiojet. Slevu je možné využít s průkazem vydaným pro školní rok 2015/2016 na trase mezi bydlištěm a místem studia.

Leo Express ani České dráhy tuto možnost nenabízí, studenti ale mohou využít dalších alternativ. „Přes léto je běžná studentská sleva kompenzovaná státem zrušená, abychom ale i přesto mohli studentům nabídnout slevy v letním období, zavedli jsme kromě dalších výhodných tarifů jako Parta, Rodina, zpáteční, také slevu 25 % pro všechny držitele karty ISIC,” reagoval na dotaz železniční dopravce LEO Express.

Polsko, Ukrajina, Černá Hora

O letošních prázdninách sází čeští dopravci nejen na léta prověřené trasy do zahraničí, kam lákají své zákazníky, ale i nová místa jako je Varšava. Krom akčních nabídek také posilují některé spoje na Slovensko, Maďarsko či do Polska.

„V autobusové dopravě míváme různé zaváděcí ceny v případě nových linek, teď v létě se například jedná o trasu Praha-Varšava, kde ceny začínají od 370 korun,” řekl Ondrůj. Regiojet také zdvojnásobí počet spojů na autobusové lince Ostrava-Krakov.

Krakovský Wawel

Krakovský Wawel

České dráhy stejně jako v minulých letech nabízí přímé lůžkové spojení z Prahy a Brna s chorvatským Spliotem a černohorským Barem. Lůžkové vozy vyrazí k Jadranu dvakrát týdně.

Akční ceny pro cesty do zahraničí nabízí také společnost Leo Express. Ta si pro své zákazníky připravila nabídku dvou jízdenek za cenu jedné. Tu je možné využít na nových trasách ve stejný den a na stejný spoj. Hodí se tak pro výlety ve dvou nebo v partě. Mezi akčními městy je možné najít již zmíněnou Varšavu, Lvov, Vídeň či Rešov.

„Akce platí na jízdenky zakoupené v tarifu „dospělý,” tedy bez uplatnění jiné slevy na vlakové i autobusové spoje do konce července 2016,” uvádí Leo Express.

Na výlety po Česku

Ochuzeni nezůstanou ale ani ti, kteří mají v plánu navštívit moravské sklípky, zříceniny hradů či hudební festivaly. České dráhy stejně jako v minulých letech nabízí Jízdenku na léto, kterou je po dobu platnosti možné bez omezení využít při všech cestách po Česku. Těch může být ve svém důsledku opravdu hodně, neboť česká železnice nabízí téměř 9,5 tisíce kilometrů.

Vinice u Kutné Hory

Vinice u Kutné Hory

„Platnost jízdenky je sedm, nebo čtrnáct po sobě jdoucích dnů, tedy například jízdenka sedmidenní zakoupená s prvním dnem platnosti 5. 7. 2016 platí do 24.00 hod. 11. 7. 2016,” sdělila za ČD Zuzana Čechová. Držitelé In Karty či studenského průkazu ISIC zakoupí Jízdenku na léto o levněji levněji.

S výhodnou nabídkou přišly ČD také pro návštěvníky Colours of Ostrava. Při koupi jízdenky se slevou VLAK+ mají zpáteční cestu zdarma. Podmínkou je pouze získání razítka ve stánku ČD na ostravském festivalu.

surŠarlota Šudrychová
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...