Úterý 14. července 2020svátek má Karolína 25 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Chomutovská R7 je zase o kus delší, otevírá se nový úsek na Ústecku

Nový úsek rychlostní silnice na R7 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový úsek rychlostní silnice na R7 | foto: ŘSD

STAŇKOVICE Řidiči mají ode dneška k dispozici dva nové úseky na rychlostní silnici R7 v Ústeckém kraji.

Práce na vybudování mimoúrovňového křížení silnic I/7 z Chomutova do Prahy a I/27 z Mostu do Plzně u průmyslové zóny Triangle u Žatce na Lounsku a rozšíření silnice I/7 na čtyřpruh v šestikilometrovém úseku z Vysočan na Chomutovsku do Bitozevsi na Lounsku firmy zahájily loni v dubnu.

Náklady na obě stavby dosáhly 1,098 miliardy korun, 85 procent této částky poskytla EU, řekl ČTK ředitel chomutovské správy Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Renné Komínek.

Zakázku výstavby mimoúrovňového křížení získaly firmy Silnice Group a Vodohospodářské stavby Teplice, rozšíření silnice společnosti Strabag, Geosan a Skanska. Firmy stavěly za plného provozu, doprava byla podle potřeby odkloněna přes objížďky.

Nový úsek rychlostní silnice na R7
Silnice I/7 je podle ústecké hejtmanky Jany Vaňhové strategickou komunikací kraje. "Rozšíření silnice na parametry rychlostní komunikace přinese prosperitu zejména pro Mostecko, Chomutovsko a Lounsko, jež jsou z hlediska nezaměstnanosti jedněmi z nejpostiženějších regionů v zemi. Investoři vyžadují kvalitní dopravní infrastrukturu. Jen tak je nalákáme do průmyslových zón, nutně potřebujeme nová pracovní místa, například právě ve strategické zóně Triangle," uvedla.

Loni v červnu začaly práce na rozšíření dalšího, 2,5 kilometru dlouhého úseku silnice I/7 z Prahy do Chomutova na čtyřproudou rychlostní komunikaci R7. Obchvat obce Sulec na Lounsku vyjde na 653,89 milionu korun, termín ukončení stavby je červenec 2010.

Do konce roku ŘSD zadá podle Komínka archeologický průzkum u staveb rozšíření silnice I/7 na čtyřpruh v úsecích Droužkovice - Nové Spořice a Vysočany - Droužkovice na Chomutovsku. "Se zahájením prací počítáme v březnu příštího roku. Do té doby necháme pracovat archeology. Je to území s významnými nalezišti," doplnil.

Všechny stavby jsou součástí plánovaného rozšíření silnice I/7 v Ústeckém kraji od hranic Středočeského kraje, kam už vede od Prahy ve čtyřpruhu jako rychlostní komunikace R7, po Chomutov o další dva jízdní pruhy.

Rozšíření zahrnuje 11 staveb včetně úseku od Slaného k hranici kraje u Panenského Týnce na Lounsku v celkové délce 64,2 kilometru. "Termín ukončení poslední stavby je rok 2017. Předpokládané náklady jsou odhadnuty na celkem 24,5 miliardy korun," dodal Komínek.

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Vlci útočí. Rodina z Beskyd se bojí o dcery i o turisty

Smečka vlčích mláďat v Javorníkách (7. 8. 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klidný život rodiny žijící v beskydské obci Hrádek blízko Jablunkova, změnil útok vlků. „Sedmiletá dcera ráda chodí se...

SOUTĚŽ: Vyhrajte Královský rodinný balíček do Království lesa
SOUTĚŽ: Vyhrajte Královský rodinný balíček do Království lesa

Království lesa je unikátní rodinné hřiště inspirované šumavskou přírodou. Kousek od Lipenské přehrady a Stezky korunami stromů tak naleznete pro sebe a svou rodinu místo, kde si užijete skvělou zábavu. Zapojte se do soutěže a vyhrajte celodenní vstupné.