Úterý 4. srpna 2020svátek má Dominik 17 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Chystáte se na vlak? Přes 30 z nich má po bouřce zpoždění

Mravenec. Nový maskot Českých drah. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mravenec. Nový maskot Českých drah. | foto: ČTK

PRAHA Provoz na železnici se stále nevyrovnal s následky noční bouřky. Ačkoliv tratě jsou s jedinou výjimkou již plně průjezdné, více než 30 vlaků nyní jede se zpožděním větším než půl hodiny. Nejhorší je situace na koridorech z Prahy do Brna a do Ostravy, kde není výjimkou ani dvouhodinové manko. Vyplývá z digitální železniční mapy Babitron.

Podle mluvčího Českých drah Radka Joklíka se zpoždění podaří eliminovat nejspíše až v odpoledních hodinách. "Ještě nějakou dobu potrvá, než si to sedne," uvedl Joklík.

Zjistěte si zpoždění vašeho vlaku - ZDE


Nejhůře je na tom vlak EuroCity Avala z Prahy do Bělehradu, který má u Velimi téměř čtyřhodinové zpoždění. Luxusní noční vlak EuroNight z Berlína do Budapešti stojí v Břeclavi se zpožděním 220 minut.

Příklady zpožděných vlaků:

EC Avala (Praha - Bělehrad) - u Velimi 233 min.

R 673 (Praha - Brno) - u Světlé nad Sázavou 141 min.

R 625 Vsacan (Pardubice - Vsetín) - u Zámrsku 229 min.

Ex Mojmír (Praha - Luhačovice) - u Starého Města 80 min.

EC Alois Negrelli (Brno - Hamburk) - u Záboří nad Labem 142 min.

Os 9308 (Kolín - Praha) - u Velimi 99 min.

IC Brněnský drak (Brno - Praha) - u Poříčan 184 min.

R 752 Praha - Františkovi Lázně - u Plzně 115 min.

zdroj: Babitron


Trať na Slovensko je zavřená, s obnovením provozu se počítá nejdříve ve 12:00. České dráhy ostatní soupravy posílají z Břeclavi zpět do vnitrozemí.

Bouřka ve čtvrtečních večerních hodinách ovlivnila železniční provoz v celé zemi v nebývalé míře. Jen ve středních Čechách se během jediné hodiny zastavil provoz kvůli popadaným stromům na 15 místech. Největším problémem bylo uzavření úseku mezi Kolínem a Velimí na hlavním koridoru, uzavřeny byly i možné objízdné trasy.

Podle Joklíkova odhadu musely stovky lidí strávit noc ve vlacích či na nádražích. Nejhorší byla situace v Pardubicích, kde končily všechny vlaky mířící na Prahu. Na některých úsecích se drahám podařilo sehnat náhradní autobusovou dopravu. Ta je nyní potřeba už jen mezi Mělníkem a Mladou Boleslaví, kde zůstává jediná zavřená trať.

Počasí se na vlakovém provozu nepodepsalo v poslední době poprvé. Mnohem větší škody způsobily nedávno záplavy především na severní Moravě a v jižních Čechách. Od té doby vlaky stále nejezdí na šesti úsecích. V polovině července bouřka na několik hodin zastavila provoz na třech místech na pomezí jižních a středních Čech.

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Vlci útočí. Rodina z Beskyd se bojí o dcery i o turisty

Smečka vlčích mláďat v Javorníkách (7. 8. 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klidný život rodiny žijící v beskydské obci Hrádek blízko Jablunkova, změnil útok vlků. „Sedmiletá dcera ráda chodí se...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!