3. dubna 2009 14:42 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

ČSA jsou nejlepší aerolinie ve střední Evropě

Letadlo ČSA | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo ČSA | foto: ČTK

PRAHA České aerolinie obhájily v anketě World Airline Awards, kterou každoročně pořádá britská nezávislá organizace Skytrax, titul nejlepší aerolinie ve střední Evropě. Nejlepší leteckou společností na světě se staly Cathay Pacific. Ankety se účastnilo v posledních deseti měsících zhruba 15 milionů cestujících.

Prezident ČSA Radomír Lašák si ceny váží. "Umístění v čele regionálního žebříčku je o to cennější, že jde o hodnocení ze strany samotných cestujících, a to v době ekonomické krize," uvedl.

Světové letecké společnosti se utkaly v téměř 40 kategoriích. Celoevropskou kategorii vyhrála společnost Swiss, loni to byla Lufthansa. Nejlepší nízkonákladovou společností se stala Air Asia, která z pozice jedničky vytlačila britský easyJet. Evropským low-cost dopravcem číslo jedna je podle hlasujících Air Berlin.

Vloni kromě soutěže The World Airline Awards České aerolinie vyhrály svou kategorii také v žebříčku Official Airline Guide, který je sestavován na základě hlasování odborné veřejnosti.

ČTK