17. října 2014 13:10 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

ČSA ruší zimní lety do Novgorodu či Permu. Kvůli válce není zájem

Letadlo ČSA. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo ČSA. | foto: Lidové noviny

PRAHA České aerolinie přestanou na zimu létat do Nižného Novgorodu a Permu v Rusku a do kazašské Almaty. Důvodem je nízký zájem cestujících, který na trasách společnost eviduje. Spoje tak budou nadále provozovat pouze přes léto.

Východní linky českého dopravce pociťují úbytek cestujících především kvůli napětí mezi Ruskem a Ukrajinou. uvedl internetový deník iDnes.cz.

„Propad v rezervacích na zimu byl takový, že dává smysl létat do těchto destinací jen v letním letovém řádu,“ uvedl podle serveru iDnes.cz. mluvčí ČSA Daniel Šabík.

ČTĚTE TAKÉ:

Celkem budou ČSA do zemí bývalého Sovětského svazu přes zimu provozovat sedm linek. Ve srovnání s loňským rokem ubude zhruba třetina kapacity.

Pokles zájmu cestujících na linkách do Ruska a okolních zemí ve registrují České aerolinie od letošního jara ve spojitosti s bezpečnostní situací na východě Ukrajiny.

V březnu kvůli tomu zrušil spojení do ukrajinské Oděsy. Pokles cestujících na linkách na východ dopravce odůvodnil nedávno oznámené propouštění ve společnosti, které má postihnout třetinu pilotů a bezmála polovinu letušek a stevardů.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!