18. dubna 2019 15:32 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

D1 bude v noci na sobotu uzavřena kvůli bourání. Objížďka povede po silnicích II. třídy

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Lidové noviny

VELKÁ BÍTEŠ Dálnice D1 bude v noci na sobotu zcela uzavřená mezi exity 119 Velký Beranov a 134 Měřín kvůli bourání šířkově nevyhovujícího nadjezdu u obce Kozlov. Auta budou v obou směrech jezdit po objízdné trase od pátečních 20:00 do 10:00 v sobotu. Povede po krajských silnicích II. třídy, zejména po trase číslo 602 souběžné s dálnicí, sdělil to ve čtvrtek mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Studecký.

Přípravu související s bouráním nadjezdu stavbaři zahájí už v pátek ve 14:00, auta kvůli tomu budou v tomto úseku jezdit v obou směrech jedním jízdním pruhem. Stejné omezení bude spojené s dokončováním prací od sobotního rána do pondělních 14:00.

Objízdná trasa v době úplné uzavírky dálnice povede od sjezdu na 119. kilometru D1 u Velkého Beranova po silnici II/353 na II/602. Závěrečný krátký úsek k nájezdu na 134. kilometru dálnice v Měříně povede po II/348.

Mluvčí uvedl, že během dneška, v pátek a v pondělí očekává ŘSD v dopravě velikonoční nápor, uprostřed svátečního víkendu podle něj ale bude provoz minimální. Během uzavírky budou stavbaři bourat nadjezd na 121. kilometru dálnice, který byl postavený na konci 70. let, vede po něm silnice. „Nový nadjezd bude řidičům k dispozici do konce letošního roku,“ uvedl Studecký.

Demolice nadjezdu souvisí s rekonstrukcí tohoto úseku dálnice mezi Velkým Beranovem na Jihlavsku a Měřínem na Žďársku, již ŘSD zahájilo počátkem tohoto měsíce. Zakázku za 1,888 miliardy korun bez daně dostaly firmy Strabag, Metrostav a Eurovia CS. Práce na těchto 14,7 kilometru D1 mají být hotové do listopadu 2021.

ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…

Najdete na Lidovky.cz