Pondělí 13. července 2020svátek má Markéta 8 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Dálnice do Karlových Varů se přiblížila. Stát vypsal soutěže za 4 miliardy

Dálnice. Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dálnice. Ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vypsalo trojici zakázek na výstavbu nových úseků dálnice D6. Jde o úsek Nové Strašecí- Řevničov a obchvaty Řevničova a Lubence. Celková hodnota všech tří zakázek přesahuje čtyři miliardy korun. Vyplývá to z informací zveřejněných ve Věstníku veřejných zakázek.

Nejdražší stavbou je podle odhadu ředitelství silnic obchvat Řevničova na Rakovnicku za 1,58 miliardy korun. Dálnice D6 má nyní v provozu jen několik úseků a v budoucnu by měla spojit Prahu s Karlovými Vary a Chebem.

Projektová cena úseku mezi Novým Strašecím a Řevničovem je pak odhadnutá na 1,15 miliardy korun a v případě obchvatu Lubence na Lounsku 1,47 miliardy korun.

Přeložení dopravy z center obou obcí patří do seznamu prioritních staveb, pro něž chce vláda získat výjimku z povinnosti opakovat schvalovací proces dopadu stavby na životní prostředí EIA. Tyto starší posudky vzniklé podle zákona platného před vstupem ČR do EU totiž nechce uznávat Evropská komise, opakováním celého procesu pak hrozí několikaleté zdržení.

V současnosti je čtyřproudá R6 pouze mezi Prahou a Novým Strašecím na Rakovnicku a pak mezi Karlovými Vary a Chebem. Na konci loňského roku byl uveden do provozu čtyřkilometrový úsek mezi Lubencem a Bošovem.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...