25. dubna 2019 12:30 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Easyjet vytáhl proti oříškům. Zakázal jejich prodej, chce ochránit cestující

Letadlo Airbus společnosti EasyJet. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo Airbus společnosti EasyJet. | foto: Reuters

LONDÝN Na palubě letadel Easyjet už si lidé nekoupí ani balík oříšků. Vedení nízkonákladových aerolinek se rozhodlo zakázat jejich prodej. Vysvětluje, že chce tímto nezvyklým krokem ochránit své zákazníky, kteří trpí alegrií na tento typ potravin.

Kešu, buráky ani para oříšky už nebudou u letušek britského dopravce k dispozici. Dotkne se to tedy i cestujících z Prahy, odkud tato společnost vypravuje lety například do Londýna, Říma nebo Basileje.

A nejen to. Easyjet zároveň zatrhl jezení donesených oříšků, pokud bude na palubě letadla někdo s příslušnou alergií.

„Doporučujeme cestujícím, aby nám sdělili údaje o svých alergiích už při rezervování letu, což nám umožní předat informaci příslušné posádce,“ stojí v prohlášení společnosti.

Způsob, jakým se aerolinky staví ke konzumaci oříšků v letadlech, se liší.

Například British Airways nebo Ryanair žádají cestující, aby nejedli oříšky, pokud vedle nich sedí někdo, kdo s nimi má problém. Žádná centrální pravidla ale v tomto zatím neexistují.

Lidovky.cz

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.

Najdete na Lidovky.cz