29. dubna 2009 13:05 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Francie chce, aby se z EU nelétalo do Mexika

Letadlo | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo | foto: SiemensReprofoto

PAŘÍŽ Francie požádá v souvislosti s takzvanou prasečí chřipkou Evropskou unii, aby byly zastaveny veškeré lety do Mexika, odkud se nová nemoc podle všeho začala šířit. Sdělila to dnes francouzská ministryně zdravotnictví Roselyne Bachelotová.

Upřesnila, že požadavek chce Paříž předložit partnerům na nadcházejícím zasedání ministrů zdravotnictví zemí EU v Lucembursku.

Chřipka dosud zabila lidi jen v Severní Americe. Nový virus se však začal v posledních dnech šířit i některých zemích EU, kde vyvolal obavy úřadů a obyvatel.

Z Mexika stahuje své turisty celý svět

Kvůli obavám ze šíření prasečí chřipky pozastavila všechny lety ze země do Mexika už Argentinská vláda. Po Kubě se tak stala druhou zemí, která přestala do Mexika létat. K omezení letů do Mexika přistoupila i Kanada a provozovatelé okružních plaveb Carnival a Royal Caribbean zrušili zastávky v Mexiku.

Zákaz Argentiny se týká všech přímých letů do Mexika. Vstupuje v platnost dnešní den a bude trvat do pondělí. Argentina oznámila své rozhodnutí jen několik hodin po Kubě, která v obavách z rozšíření nemoci do země pozastavila všechny lety na 48 hodin. V Argentině zatím nebyl potvrzen výskyt prasečí chřipky.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!