11. září 2014 18:50 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Frankurt hlásí 6 milionů pasažérů, Heatrow 7. Letiště lámala rekordy

Stojící letadla na britském letišti v Heathrow | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stojící letadla na britském letišti v Heathrow | foto: Reuters

LONDÝN/FRANKFURT Předním evropským letištím se v srpnu dařilo. Dvě největší britská letiště, londýnská Heathrow a Gatwick, a největší německé letiště ve Frankfurtu nad Mohanem oznámila, že počet odbavených cestujících byl v srpnu rekordní.

Frankfurtskému letišti stoupl v srpnu počet cestujících na 6,1 milionu, což je růst o 5,4 procenta oproti minulému roku a vůbec poprvé v historii tak letiště odbavilo měsíčně více než šest milionu cestujících.

Rekord v srpnu zaznamenalo třetí nejvytíženější letiště v Evropě i v počtu odbavených cestujících za jeden den: 17. srpna letištěm prošlo rekordních 210 599 cestujících.

Británie je stále nejvýznamnější dopravní uzel

Nejvytíženější letiště v Británii i Evropě, Heathrow, odbavilo v srpnu sedm milionů cestujících, o 1,3 procenta více než ve stejném měsíci loni.

Letiště tak překonalo červencový rekord, kdy přes jeho terminály prošlo 6,97 milionu cestujících. Na trasách s Mexikem počet cestujících stoupl o 15,3 procenta a s Čínou o 9,3 procenta. Letiště je nyní těsně pod svou absolutní kapacitou v počtu uskutečněných letů. K růstu cestujících tak přispívají větší a plnější letadla.

ČTĚTE TAKÉ:

Počet cestujících na letišti Gatwick stoupl o 8,2 procenta na 4,4 milionu, hlavně díku růstu zájmu o trasy do Spojených arabských emirátů a do tureckého Istanbulu. Počet cestujících na spojích s Istanbulem vzrostl až o 34,8 procenta.

Obě londýnská letiště nyní bojují o to, koho vybere vláda pro další expanzi. Vládou jmenovaná komise by měla příští rok určit, které z míst bude rozšířeno. Na užším seznamu jsou dvě možnosti rozšíření letiště Heathrow nebo jedna možnost rozšíření letiště Gatwick.

ČTK, Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
IT support for Windows servers

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz