14. července 2015 21:05 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Hloupý vtip? Ne, v budoucnu budete možná v letadle sedět tváří v tvář a bez opěrek

Současné rozložení sedadel v kabině | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Současné rozložení sedadel v kabině | foto: Shutterstock

PLAISIR/PRAHA Dobrou zprávou ohledně nejnovějších sedadel v letadle je, že už nikdy nebudete muset soupeřit o loketní opěrky s ostatními cestujícími. Tou špatnou, že letadla už žádná nenabídnou. Společnost Zodiac navrhla sedadla, jejichž cílem je především šetřit místem. Cestující tak nově nebudou zírat na záda ostatních lidí, ale budou jim čelit tváří v tvář.

Francouzská společnost na svém nápadu s odlišným uspořádáním sedadel především vyzdvihuje zvětšení prostoru pro ramena i nohy, píše Charles Bremnen pro The Times.

„Je to odlišný způsob cestování s lidmi sedícími tváří v tvář,” říká Pierre-Antony Vastra, víceprezident Zodiacu. „Nyní spolu můžeme pěkně konverzovat.”

Společnost uvedla, že průmyslové odvětví prokázalo velký zájem o koncepci šestiúhelníkové kabiny, o jejíž patentování letos požádala.

Stejné nadšení jako Vastra však nesdílí všichni. Mezi reakcemi, které se na internetu objevily jsou například takové, které nápad Zodiacu označují za hloupý vtip.

Lidovky.cz