12. června 2017 14:55 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Horko zastavilo tramvaje v Praze. Rozpálené kolejnice se vyboulily

Svářeč dopravního podniku opravuje horkem poničenou kolejnici v pražské... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Svářeč dopravního podniku opravuje horkem poničenou kolejnici v pražské... | foto: DPP - Jiří Kejdana

PRAHA Několik hodin nejezdily tramvaje v Zenklově ulici v Praze 8. V pondělí byl přerušen provoz kvůli vysokým teplotám, které porušily koleje. V úseku byla zavedena náhradní autobusová doprava. Provoz tramvají byl obnoven ve 12.52.

Horko poničilo koleje v Zenklově ulici už loni, v ulici je použita konstrukce s panely.

„Kolejnice jsou uchycené do panelů pryžovými profily, jejichž úkolem je, mimo jiné, zabránit pohybu kolejnic při změnách teplot. Tuto schopnost pryže v Zenklově už nemají. Kolejnice se v důsledku toho vyboulila směrem nahoru,“ uvedla mluvčí dopravního Řehková. V horkých dnech se může kolejnice rozehřát až na 60 stupňů Celsia.

Provoz byl přerušen v úseku Ke Stírce - Palmovka ve směru do centra. Závadu opravili svářeči dopravního podniku.

Svářeč dopravního podniku opravuje horkem poničenou kolejnici v pražské...

Svářeč dopravního podniku opravuje horkem poničenou kolejnici v pražské Zenklově ulici.

Trať v Zenklově ulici je dlouhodobě ve špatném stavu. Provoz tramvají musel být na této trati přerušen i loni v červenci. Tehdy byly koleje poničeny vysokými teplotami v úseku mezi Bulovkou a Vosmíkových.

Dopravní podnik proto připravuje její kompletní rekonstrukci. Začátek oprav je naplánován na leden příštího roku, kdy začne také oprava vodovodu, kanalizace a vozovek a chodníků.

ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.