2. listopadu 2016 12:29 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Idos ‚přiznal‘ Jančurovi linku z Prahy do Brna. Nerozhodli jsme, zlobí se SŽDC

RegioJet představil nový vagon od rumunské firmy Astra. Celkem jich objednal... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy RegioJet představil nový vagon od rumunské firmy Astra. Celkem jich objednal... | foto: MAFRA - Michal Šula

PRAHA Vyhledávač dopravních spojení Idos.cz zveřejnil první vlakové spoje RegioJetu na trase mezi Prahou a Brnem, o které se soukromý dopravce přetahuje s Českými drahami. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) však trvá na tom, že oficiálně ještě rozhodnuto není.

Vlaky pokračující dále do Bratislavy by měly z Prahy vyjíždět v 07.19 a 15.19, spoj směřující z Brna přes Břeclav do Starého Města u Uherského Hradiště pak v 17.19.

Že jde o zatím neoficiální časy, potvrzuje i společnost Chaps, která internetový vyhledávač spravuje. Poukázala ale na to, že jde o data, která jí jako předběžná dala právě SŽDC. Pokud se tak v definitivním jízdním řádu něco změní, není podle ní problém informace upravit.

RegioJet představil nový vagon od rumunské firmy Astra. Celkem jich objednal...
RegioJet představil nový vagon od rumunské firmy Astra. Celkem jich objednal...

S tím souvisí mimo jiné i to, že na zobrazené vlaky není možné koupit jízdenky. Zatím zveřejněné odjezdové časy nechtěl mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj komentovat s tím, že společnost počká na definitivní podobu jízdního řádu. Tři páry spojů, z toho dva do Bratislavy a jeden do Starého Města přes Brno a Břeclav přitom firma po SŽDC dlouhodobě požadovala.

Vstup soukromé konkurence na trať do Brna se snaží dlouhodobě zablokovat České dráhy.

Ty v minulosti například žalovaly Drážní úřad za to, že odmítl o výhradách drah ohledně vstupu RegioJetu brněnského podnikatele Radima Jančury na trasu rozhodnout a zároveň požadovaly aby soud předběžným opatřením zakázal SŽDC dopravce na trasu pustit. Tento požadavek Českých drah nicméně Městský soud v Praze zamítl.

ČTK