7. února 2015 16:59 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Jančura se vzdal trati do Svídníku. Poděkujte primátorovi, vzkazuje

RegioJet představil nový vagon od rumunské firmy Astra. Celkem jich objednal... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy RegioJet představil nový vagon od rumunské firmy Astra. Celkem jich objednal... | foto: MAFRA - Michal Šula

SVÍDNÍK Společnost Student Agency se rozhodla vzdát snahu o provozování slovenských autobusových linek z Bardejova a Svídníku do Kysaku. Dopravce měl v plánu svážet lidi z těchto měst k železniční trati, po níž jezdí jeho žluté vlaky na trase Bratislava – Košice.

Podnikatel Radim Jančura se rozhodl nečekat na rozhodnutí krajského úřadu v Prešově, který o udělení licence na trasy rozhoduje. Odradil ho odpor, který se vůči jeho autobusům zvedl hlavně ve Svídníku na severovýchodě země.

Údajně kvůli tomu, že by autobusy Student Agency konkurovaly místnímu dotovanému dopravci a jezdily by údajně jen po hlavních trasách.

„Občané mohou poděkovat hlavně primátoru Svídníku,“ řekl brněnský podnikatel v rozhovoru pro Hnonline.sk. Tamní politici odmítli spojení k vlakům i přesto, že ve Svídníku neleží ani metr kolejí.

PSALI JSME:

Student Agency bude nadále usilovat o získání licence na trase mezi Kysakem a Prešovem.

Primátor Svídníku Ján Holodňák se k celé věci nechtěl vyjádřit. Mluvčí města Kristína Tchirová pouze vzkázala, že Svídník nebrání Student Agency ani žádné jiné společnosti ucházet se o licenci a že rozhodnutí o licenci závisí na samosprávném kraji.

Student Agency pod svojí železniční hlavičkou RegioJet spustila loni v prosinci trasu Bratislava – Košice.

Není to poprvé, co Radim Jančura na Slovensku narazil. Plánoval spojit autobusovou linkou Bratislavu, Nitru a Banskou Bystrici. Proti se však postavila Nitra s tím, že město by nové autobusy už kapacitně nezvládlo.

RegioJet představil nový vagon od rumunské firmy Astra. Celkem jich objednal...
RegioJet představil nový vagon od rumunské firmy Astra. Celkem jich objednal...
mipMichal Pavec

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!