8. října 2015 12:40 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Jančura si na Slovensku věří. Vlaky do Tater rozšíří kapacitu na tisíc lidí

RegioJet představil nový vagon od rumunské firmy Astra. Celkem jich objednal... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy RegioJet představil nový vagon od rumunské firmy Astra. Celkem jich objednal... | foto: MAFRA - Michal Šula

BRNO Železniční dopravce RegioJet rozšíří kapacitu svých vlaků na trase z Prahy do Košic až na tisíc míst. V současné době si kupuje lístek kolem 700 lidí. V příštím roce chce firma na této trase přepravit milion cestujících, což znamená téměř zdvojnásobení současného počtu.

RegioJet zatím provozuje denně jeden pár denních spojů na trase Praha - Žilina - Košice a zpět. Od června navíc třikrát týdně jezdí noční spoje RegioJet, jejichž provoz se od prosincové změny jízdního řádu změní rovněž na každodenní.

„Naše vlaky jezdí bez dotací a přestože máme jízdenky od devíti eur (asi 244 Kč), jsme na trase Praha - Košice ziskoví,“ uvedl majitel firmy Radim Jančura.

Kromě spojů do Košic začnou od změny jízdního řádu v neděli 13. prosince 2015 vlaky RegioJet denně spojovat středoslovenský Zvolen a Banskou Bystrici s Žilinou a Prahou a dalšími městy v České republice.

„Chceme být hlavním dopravcem na dálkových trasách mezi Českou republikou a středním a východním Slovenskem,“ dodal Jančura.

Soukromý železniční dopravce RegioJet ze skupiny Student Agency za pololetí po loňské ztrátě letos vykázal zisk 7,5 milionu korun. Do zisku se tak firma dostala poprvé od zahájení činnosti.

Druhý soukromý konkurent státních Českých drah, společnost Leo Express, v letošním prvním pololetí snížil ztrátu na 38 milionů korun z 63,6 milionu o rok dřív.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!