Úterý 7. dubna 2020svátek má Heřman, Hermína 3 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Krnáčová dala na domněnky, tvrdí autoři Blanky. Označila je za debily

Pražskou primátorkou byla dnes zvolena Adriana Krnáčová z hnutí ANO. Hlas jí... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pražskou primátorkou byla dnes zvolena Adriana Krnáčová z hnutí ANO. Hlas jí... | foto:  Michal Šula, MAFRA

PRAHA Projektantská společnost Satra se ohradila proti hanlivým výrokům pražské primátorky Adriany Krnáčové. O tunelu Blanka mimo jiné prohlásila, že jej navrhoval „asi nějaký debil“. Firma označila její slova – týkající se výběru kabelů pro stavbu – za nepřiměřená.

První ženu metropole rozčílila skutečnost, že vodou poškozené kabely znovu zpozdí otevření tunelového komplexu. V pondělí pro televizi Nova poměrně ostře zhodnotila projektanty zvolený typ kabelů, který počítal s variantou takzvaného suchého tunelu.

„Asi jsou blbí. Když někdo hrabe tunel, je tam s největší pravděpodobností nějaká vlhkost,“ uvedla primátorka Krnáčová (za ANO). Společnost Satra, u níž si hlavní město projekt objednalo, překvapilo, že politička tak snadno našla viníka a opovržlivě se vyjádřila o jejích specialistech.

Satra uvádí, že její lidé mají za sebou projektování řady silničních tunelů v Praze (Strahov, Zlíchov, Mrázovka), Brně (Tunel Dobrovského) nebo na českých a slovenských dálnicích (Panenská, Klimkovice, Libouchec, Cholupice, Lochkov, Sítina a další).

„Domníváme se, že paní primátorka na dotazy novinářů reagovala nepřiměřeně a v odpovědi využila neověřené domněnky některých svých poradců. Naše společnost se k výsledkům znaleckých posudků pochopitelně vyjádří,“ vzkázala Satra v prohlášení uvedeném na svém webu.

Tunelový komplex Blanka po dokončení stavební části v září 2014.

Primátorka v úterý také na otázku reportérky TV Nova, kdo za tvorbou projektu tunelu stojí, odvětila, že „asi nějaký debil“.

Firma Satra, na jejíž adresu výrok směřoval, tvrdí, že konstrukce ražených i hloubených tunelů jsou navrženy jako vodotěsné. Návrh technického řešení tunelů včetně předmětné kabeláže odpovídá platným technickým i bezpečnostním předpisům, stojí v jejím prohlášení.

Zástupci hlavního města nyní budou chtít po dodavatelích stavby a stavebním dozoru odpovědi na to, kdo za vynucené odložení spuštění Blanky nese odpovědnost. Zároveň by Praha měla získat posudek z pojišťovny, jak se ke škodné události postaví.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!