18. září 2014 14:45 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Lufthansa vyzbrojuje svůj nový low-cost moderními airbusy. Podívejte se

Letadlo A320. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo A320. | foto: AirbusLidovky.cz

FRANKFURT Německé aerolinky Lufthansa si objednaly nová letadla za 2,5 miliardy eur. Dostane za ně 25 středně velkých letadel Airbus A320 s označením ceo a neo, která využije pro své nízkonákladodvé plány a také pro společnost Swiss, která patří do skupiny Lufthansa.

Deseti letouny Airbus A320ceo posílí německá společnost svoji dceřinou společnost Eurowings, kterou chce postupně proměnit v nízkonákladového dopravce. Nahradit mají starší stroje značky Bombardier. Nová letadla začnou pod značkou Lufthansa létat v letech 2016 a 2017.

"Požadavky na moderní, úsporná a tichá letadla Lufthansu významně přibližují k posílení pozice na trhu, především díky úspoře nákladů,“ vysvětluje společnost ve svém prohlášení.

Letadlo A320 společnosti Lufthansa.
Letadlo A320 společnosti Qatar Airways.
Letadlo A320.
Letadlo A320 společnosti Air Asia.

Airbus A320 platí za průměrně velké dopravní letadlo, s nímž létat na středně velké vzdálenosti. V případě Eurowings mají posily pomoci v souboji se zavedenými nízkonákladovkami jako je Ryanair či easyJet, které už nyní v letech po Evropě výrazně ubírají z příjmů tradičních aerolinek, jako je právě Lufthansa.

Dalších patnáct letadel objednala společnost pro své dceřinné aerolinky Swiss International. První stroje mají dorazit v roce 2019 a ve flotile nahradit starší letadla téhož typu A320.

Celkem jde o zakázku za 2,5 miliardy eur podle katalogových cen. V obchodní realitě se však většinou aerolinkám daří s velkými výrobci, jako je Airbus či Boeing, dohodnout výraznou množstevní slevu.

ČTĚTE TAKÉ:

mipMichal Pavec