Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 4 °C oblačno Předplatné LN
2. srpna 2017 10:45 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Metro v Jinonicích bude zavřené o 14 dnů déle. Opraváře zaskočily průsaky

Stanice metra Jinonice na lince B. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stanice metra Jinonice na lince B. | foto: ČTK

PRAHA Oprava stanice metra B Jinonice se protáhne, pražský dopravní podnik ji otevře ve středu 23. srpna. Původně měla být stanice zprovozněna v příštím týdnu v pondělí, tedy 7. srpna.

Zpoždění způsobilo větší množství průsaků, než kolik dopravní podnik předpokládal. Náklady na opravu mají být zhruba 145 milionů korun.

„Termín pro závěrečnou kontrolní prohlídku stavebním úřadem byl již písemně potvrzen na 22. srpna. Pokud vše tedy bude bez problémů, stanice bude zprovozněna 23. srpna,“ uvedla mluvčí podniku Aneta Řehková.

Stanice metra B Jinonice bude kvůli opravám uzavřená až do srpna 2017.

Stanice byla uzavřena letos 7. ledna a vlaky jí jen projíždějí. S opravami stanice dopravní podnik začal již na konci roku 2016, kdy za provozu sundávali zaměstnanci podniku obložení stěn. Opravoval mimo jiné i povrchy stěn a stropů.

V neveřejných prostorách opraváři modernizují technologie, vyměňuje kabely a instaluje nové osvětlení - to bude nové i ve veřejné části stanice

ČTK

OVĚŘENO: Jak obstály olejíčky Frei öl® v testu?
OVĚŘENO: Jak obstály olejíčky Frei öl® v testu?

Propadli jste pleťovým a tělovým olejům a hledáte inspiraci? Vyzkoušeli jsme olejíčky Frei öl®, které slibují tu nejlepší péči pro pokožku dospělých i našich nejmenších.