12. června 2017 17:17 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

V pražském metru jezdí první vagon s plastovými sedačkami. Podívejte se

Plastové sedačky v metru C. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plastové sedačky v metru C. | foto:  DPP – Drahomír Vyhnanovský

PRAHA Cestující na lince metra C mohou v jednom voze soupravy vyzkoušet nové plastové sedačky, které nahradily současná čalouněná sedadla. Dopravní podnik, podle něhož nové sedačky lépe splňují nároky na čistotu a hygienu, si chce v provozu ověřit, jak na něj budou cestující reagovat a jak snadno se budou udržovat.

Cestující veřejné dopravy na lince metra C mohou v jednom vozu soupravy typu M1 vyzkoušet nová plastová sedadla. Zatím není jasné, jestli se na základě zkušeností z provozu dočkají dalších změn. Pražský dopravní podnik o tom informoval v tiskové zprávě.

„Budeme velmi rádi za každou zpětnou vazbu od cestujících, protože veřejná doprava je tady pro ně a snažíme se jim nabídnout maximální možný komfort,“ uvedl pražský radní pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD).

Vizualizace jedné z variant proměny interiéru vozů metra na lince C. Nové jsou...
Plastové sedačky v metru C.

Pokud se sedačky osvědčí, chce dopravní podnik postupně vybavit plastovými sedačkami všechny soupravy M1, v rámci plánované generální opravy. Ta bude probíhat u všech souprav v polovině životnosti, tedy zhruba po 20 letech provozu. Začít by měla v průběhu roku 2019. Trvat má zhruba čtyři až pět let a má zjistit bezproblémové fungování vlaků na dalších 20 let.

Údržba čalouněných sedaček není podle dopravního podniku jednoduchá. Musí se často čistit u výrobce, takže je nutné je předem vyjmout ze skořepiny. Další změnou bude nové LED osvětlení, které nahradí stávající zářivky.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz