31. srpna 2012 7:18, aktualizováno  8:19 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Personál Lufthansy stávkuje, bouří se proti nízkým mzdám

Palubní personál Lufthansy stávkuje.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Palubní personál Lufthansy stávkuje. | foto: Reuters

BERLÍN Kvůli páteční stávce palubního personálu největší německé letecké společnosti Lufthansa byly zatím zrušeny mezi Prahou a Frankfurtem dva přílety a dva odlety. Společnost bude s cestujícím řešit náhradní spojení, řekla mluvčí Letiště Praha Eva Krejčí. Palubní personál zahájil v 5:00 SELČ osmihodinovou stávku.

Zrušen byl přílet do Prahy v 9:05 s odletem v 9:50 a přílet v 11:25 s odletem ve 12:10. Krejčí dodala, že cestující by měli kontaktovat přímo společnost Lufthansa, která má prodejní místo v odletové hale Terminálu 2 ruzyňského letiště, nebo hledat informace o letech na www.lufthansa.com.

Snižování nákladů a propouštění zaměstnanců
Odborový svaz UFO se k protestu uchýlil po nezdaru mzdových jednání s vedením firmy v pátek do stávkových akcí.

UFO zastupuje 18 000 letušek a stevardů Lufthansy a jejich mzdová jednání s vedením firmy se táhnou již 13 měsíců. Odbory zejména požadují zvýšení mezd o pět procent. UFO zastupuje asi dvě třetiny palubního personálu Lufthansy.

Lidovky.cz, ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.