1. října 2010 16:47 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Peníze na R6 do Karlových Varů příští rok nebudou, potvrdil Nečas

Petr Nečas | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Nečas | foto: ČTK

SOKOLOV Na pokračování stavby rychlostní silnice R6 z Prahy do Karlových Varů zřejmě v příštím roce peníze nebudou. Při návštěvě Karlovarského kraje to řekl premiér Petr Nečas. Po přezkoumání připravených projektů by se silnice R6 mohla podle něj dočkat dalších peněz v letech 2012 a 2013. Definitivní souhrn prioritních akcí pro příští rok by ale mělo ministerstvo dopravy předložit do konce roku, sdělil.

"Jsem přesvědčený, že je nutno se znovu podívat na ty projekty. Především tam, kde se jedná o obchvaty měst a obcí, tam je možné v profilu rychlostní silnice pokračovat. A jestli bude dobrá projektová příprava a také vyřešení pozemkového vlastnictví, pak je možné za méně peněz dosáhnout jistého efektu a výstavba by mohla pokračovat," uvedl Nečas.

Podle něj ale zatím není jasný přesný výčet staveb, na které vláda uvolní peníze v příštím roce, včetně toho, jestli se mezi nimi objeví některý úsek R6. "Ten příští rok bude velmi komplikovaný, spíše se jedná o rok 2012 a další," doplnil Nečas.

Podle ředitele karlovarské pobočky Ředitelství silnic a dálnic původní
plány počítaly s náklady na připravované úseky R6 ve výši asi 30 miliard korun. "Byli bychom schopni náklady minimalizovat a snížit je na asi 13 miliard. To by znamenalo do roku 2025 asi miliardu ročně, aby stavba mohla pokračovat," řekl dnes Havrda.

ČTK

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.