13. března 2014 10:44, aktualizováno  11:40 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Pošvářová zkritizovala ŘSD a skončila u Prachaře. Kvůli pomluvám

Miloslava Pošvářová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloslava Pošvářová | foto: MAFRA: Dan Materna

PRAHA Bývalá šéfka kontroly kvality na Ředitelství silnic a dálnic Miloslava Pošvářová končí po měsíci jako poradkyně ministra dopravy Antonína Prachaře (ANO). Podle ní ji pomluvil u ministryně spravedlnosti Hany Válkové, které oznámil, že Pošvářová během působení na ŘSD kradla. Na tiskové konferenci Pošvářová tvrdě zkritizovala poměry na ŘSD.

Prachař měl údajně Válkovou před bývalou expertkou varovat a uvést několik kauz, na kterých se měla Pošvářová obohatit. Stejné informace měl poté telefonicky sdělit i první náměstkyně ministryně Haně Marvanové, která Pošvářovou minulý týden rovněž zaměstnala jako svou poradkyni.

Prachař vyjádření Pošvářové odmítl komentovat s tím, že rezignaci bývalé poradkyně považuje čistě za její osobní věc, řekl mluvčí ministerstva Tomáš Neřold. Pošvářová nařčení z krádeží popřela.

Bývalou šéfku kontroly kvality z funkce na ŘSD odvolal v polovině ledna dnes již bývalý generální ředitel Pavel Kočica kvůli nedostatečné komunikaci s vedením a zadržování výsledků kontrolních vrtů z D47.

Odvolaná šéfka kontrolního úseku tam měla na starosti reklamování vad na silničních stavbách a přípravu dokumentů pro soudní spory se stavebními firmami.

Nejznámější kauzou, kterou měla odvolaná šéfka kontroly kvality na starosti, byl případ zvlněné dálnice D47 u Ostravy. A právě na tomto sporu mělo po jejím odchodu ŘSD prakticky pracovat.

Za dva a půl měsíce prý nevznikly žádné nové materiály a zastavilo se i provádění kontrolních vrtů, které mají prokázat důvody zvlnění vozovky, uvedla Pošvářová. Na pokračování v provádění vrtů se přitom dohodli šéf stavební společnosti Eurovia Martin Borovka s Prachařovým předchůdcem Zdeňkem Žákem.

Lidovky.cz, ČTK

Statutární město Frýdek-Místek
Vedoucí odboru správy obecního majetku

Statutární město Frýdek-Místek
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 21 480 - 32 290 Kč