22. října 2009 10:28 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Pražské letiště vybralo taxíky, které budou vozit cestující. AAA zůstává

Letiště Praha oslovilo více než 20 pražských provozovatelů taxislužby k jednání o podmínkách chystaného tendru | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letiště Praha oslovilo více než 20 pražských provozovatelů taxislužby k jednání o podmínkách chystaného tendru | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA V tendru na provozovatele taxislužby na Letišti Praha zvítězily společnosti Fix a AAA radiotaxi. Vedení letiště s nimi dnes podepsalo smlouvy.

Fix dosud na letišti působila jako provozovatel individuální dopravy za fixní ceny podle přepravních pásem a AAA radiotaxi na letišti provozovala taxislužbu. Jejich nabídky v tendru přesáhly minimální požadovanou měsíční provizi letiště o 37 a 32 procent.  Dvě konkurující si společnosti mají být podle ředitelky pro neletecký obchod Marty Guthové zárukou kvality služeb a vstřícného vztahu se zákazníky.

Rozhodujícími posuzovanými kritérii byla úroveň podnikatelského záměru a nabídnutá cena. Cena taxislužby je regulovaná magistrátem Prahy na 28 Kč za kilometr.  Zájemci ale museli splnit i řadu dalších podmínek. K dispozici musí mít 150 až 180 vozidel o stáří maximálně pět let, z toho deset minibusů. Vozy musí být jednobarevné; letiště přitom odstoupilo od svého původního požadavku, že barva musí být žlutá. Obě společnosti budou na letišti provozovat vozy taxi do roku 2015. Taxislužbu přitom využijí na dopravu z letiště či na letiště ročně zhruba čtyři miliony cestujících.

Smlouva letiště s vybranými partnery se stala loni terčem kritiky několika dalších taxikářských firem. Konkurenční "taxikáři" se v říjnu snažili několik hodin dopravu u letiště blokovat. Na letiště dosud jezdili žluté vozy AAA Radiotaxi, stříbrná auta Airport Cars a minibusy společnosti Cedaz.

ČTK, Lidovky.cz

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.