17. srpna 2009 13:04 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Pražské letiště začalo jako šesté v Evropě nabízet bezdrátový internet

Na pražském letišti je ode dneška cestujícím k dispozici bezdrátové připojení k internetu, známé jako WiFi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na pražském letišti je ode dneška cestujícím k dispozici bezdrátové připojení k internetu, známé jako WiFi. | foto: Shutterstock

Na pražském letišti je ode dneška cestujícím k dispozici bezdrátové připojení k internetu, známé jako WiFi. Základní připojení je zdarma, rychlejší verze je placená.

Rychlost bezplatného připojení je 256kbit/s, placená síť má rychlost až 10Mbit/s. Podle vrchní ředitelky letiště pro služby Marcely Hrdé budou moci cestující díky internetu efektivněji využít čas při čekání na letadlo. WiFi funguje v obou hlavních terminálech a ve spojovací chodbě mezi nimi.

Letiště si v loňském roce nechalo udělat průzkum, ze kterého vyplynulo, že právě službu WiFi pasažéři v Praze nejvíce postrádají. Dosud se cestující mohli k internetu připojit zdarma pouze ve VIP saloncích a v některých kavárnách či restauracích. Možné bylo také využít placené služby T-Mobile HotSpot.

Praha se po Vídni, Moskvě, Madridu, irském Shannonu a tureckém Izmiru stala šestým evropským mezinárodním letištěm, které WiFi cestujícím poskytuje.

Lidovky.cz, ČTK