13. března 2019 12:55 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Představenstvo Českých drah doplní Horný, vedení bude kompletní v červnu

Rychlík Interpanter Českých drah | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rychlík Interpanter Českých drah | foto: České dráhy

Praha Novým členem představenstva Českých drah se stal Patrik Horný, který je místopředsedou představenstva Železniční společnosti Slovensko (ZSSK). Na svém středečním zasedání ho zvolila dozorčí rada firmy, sdělil to mluvčí státního dopravce Radek Joklík. Horný do firmy nastoupí 1. června, pětičlenné představenstvo tak bude kompletní. V Českých drahách bude Horný zodpovědný za ekonomiku.

Patrik Horný. Manažer slovenského dopravce ZSSK, který má od 1. 6. nastoupit do...

Patrik Horný

Místo ve vedení podniku je neobsazené od poloviny února, kdy vypršel mandát dosavadnímu náměstkovi pro obchod Michalu Štěpánovi. Jeho pozici následně převzal další člen představenstva Radek Dvořák, který v současnosti vede dva úseky. Vedle obchodu bude až do nástupu Horného zodpovědný ještě za ekonomiku.

O možnosti, že uvolněné místo zaujme právě Horný, informovaly Lidové noviny minulý týden.

Horný je nyní místopředsedou představenstva ZSSK, kde má na starosti ekonomiku a informační management. V minulosti působil v nadnárodních konzultačních a IT společnostech jako například v PriceWaterhouseCoopers Česká Republika.

Pětičlenné představenstvo Českých drah se průběžně mění od loňského září, kdy v čele podniku skončil Pavel Krtek a nahradil jej Miroslav Kupec. Ve vedení skočili také Martin Bělčík, Ludvík Urban a naposledy Michal Štěpán. Novými členy se naopak stali Radek Dvořák, Michal Heřman a Michal Vereš, který do Českých drah přešel také ze ZSSK.

ČTK