5. srpna 2016 15:57, aktualizováno  16:06 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Překopnutý plynovod zkomplikoval dopravu v pražské Libni. Autobus a tramvaje stály

Kolona tramvají - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kolona tramvají - ilustrační foto. | foto: Richard Cortés

PRAHA Překopnutý plynovod zastavil v pátek před 13:00 na necelé tři hodiny automobilovou i tramvajovou dopravu na Sokolovské ulici v pražské Libni. Sokolovská mezi křižovatkou s ulicí Pod Plynojemem a Palmovkou bude zřejmě kvůli opravám uzavřena několik hodin. Informovala o tom mluvčí společnosti Pražská plynárenská a hasičů. Evakuace budov v okolí úniku nutná nebyla.

Plynovod podle mluvčího Pražské plynárenské Miroslava Vránka narušila firma, která na místě opravovala vodovodní potrubí. „Únik plynu se již podařilo zastavit, teď se musíme prokopat k místu narušení,“ řekl zhruba v 15:00. Opravy budou podle něj trvat několik hodin.

Hasiči, policie a plynaři zmíněný úsek Sokolovské ulice uzavřeli. Přerušen byl proto také provoz tramvajových linek číslo tři a osm, podle pražského Dopravního podniku mezi zastávkami Bílá labuť a Palmovka. Provoz byl znovu obnoven v 15:45, stojí na oficiálním twitterovém účtě Pražské integrované dopravy.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!