6. srpna 2012 16:05 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

RegioJet zavede devět nových spojů na trase Praha-Ostravsko

Vlak dopravce RegioJet dnes poprvé vyjel na trať | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlak dopravce RegioJet dnes poprvé vyjel na trať | foto: ČTK

BRNO Společnost RegioJet zavede od 1. září nové spoje mezi Prahou a Ostravskem. Zatím jich jezdí v obou směrech sedm denně. Nově jich bude devět. Počet přepravených cestujících v jednom dni se tak zvýší ze současných 3400 až na 4500, řekl mluvčí firmy Aleš Ondrůj.

Cílem firmy je podle něj stát se hlavním přepravcem na této železniční trase.

Přibudou spoje z Havířova, a to s odjezdy v 04:27 a v 10:27. Výhodný by měl být podle mluvčího zejména první z nich, který mohou využít hlavně lidé cestující na jednání do úřadů a studenti cestující do škol. Z Prahy přibudou spoje 05:33 a ve 14:33.

ČTĚTE TAKÉ:

Za deset měsíců provozu vlaky IC RegioJet přepravily 700 000 cestujících. Jejich počet roste, a to i o prázdninách.

Nejvíce nyní cestují studenti do 26 let, kteří mohou uplatnit slevu 25 procent. Hojně využívají žluté vlaky RegioJet lidé k cestám na pražské ruzyňské letiště a k výletům do Prahy.

RegioJet

Společnost RegioJet patří stejně jako firma Student Agency podnikateli Radimu Jančurovi. I když se chce stát hlavním přepravcem na železniční trase Praha-Ostravsko, bude jí čelit konkurence Českých drah a od prosince spoje zlatočerných švýcarských souprav přepravce Leo Express.

Lidovky.cz, ČTK